Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 kwietnia 2019, 11:20

autor: Adrian Werner

Recenzje Imperator: Rome - brak wersji PL doskwiera polskim graczom

Do sieci trafiły pierwsze recenzje Imperator: Rome. Wynika z nich, że jest to kolejna godna polecenia strategia w dorobku studia Paradox. Niestety, produkcja nie oferuje polskiej wersji językowej, co mocno doskwiera rodzimym graczom.

Autorzy po raz kolejny nie zawiedli. - Recenzje Imperator: Rome - brak wersji PL doskwiera polskim graczom - wiadomość - 2019-04-26
Autorzy po raz kolejny nie zawiedli.

Wczoraj na rynku zadebiutowała gra Imperator: Rome, czyli najnowsza strategia studia Paradox, kontynuująca tradycje takich serii jak Europa Universalis, Crusader Kings, czy Hearts of Iron. Tradycyjnie jest to szalenie rozbudowana pozycja, co potwierdzono w licznych recenzjach. Wynika z nich, że twórcy po raz kolejny dostarczyli godną uwagi produkcję.

Gra posiada obecnie średnią ocen na poziomie 82% według serwisu Metacritic. Produkcja spodobała się również naszemu redaktorowi, który wystawił jej notę 8.5/10. Poniżej przedstawiamy wybrane recenzje:

 1. Gaming Nexus – 9.5/10
 2. PC Gamer – 92/100
 3. Indie Game Website – 9/10
 4. Multiplayer.it – 9.0/10
 5. GameSpew – 9/10
 6. Destructoid – 9/10
 7. GRYOnline.pl – 8.5/10
 8. PCGamesN – 8/10
 9. IGN – 8.0/10
 10. Gamestar – 78/100
 11. GameWatcher – 7.5/10
 12. PCInvasion – 3/5
 13. Strategy Gamer – 3/5

Jak widać, generalnie gra przyjęta została bardzo ciepło. Chwalona jest strategiczna głębia, mocno ulepszony silnik i bogactwo opcji. Krytyka obejmuje interfejs, nie zawsze radzący sobie z przekazaniem ogromu informacji, oraz problemy techniczne. Pomimo całego swojego rozbudowania, produkcja wydaje się być również tylko fundamentem, na którym autorzy będą przez kolejne lata budowali coś znacznie lepszego za pomocą dodatków i aktualizacji.

Z recenzji wyłania się obraz gry, która zadowoli fanów poprzednich strategii studia Paradox. Nie jest to pozycja dla każdego i trzeba włożyć sporo wysiłku w naukę wszystkich rządzących rozgrywką systemów. Niestety, tutaj pojawia się kolejny problem dla rodzimych graczy. Imperator: Rome nie oferuje bowiem polskiej wersji językowej, co jest bardzo kłopotliwe, gdyż tekstu jest w nim od groma. Fakt ten jest tym bardziej rozczarowujący, że zarówno Stellaris, jak i Hearts of Iron IV mogą się pochwalić lokalizacją.

 1. Oficjalna strona gry
 2. Recenzja gry Imperator: Rome – świetna strategia, choć nie dla każdego

Przykładowe cytaty ze Steama i komentarzy pod naszą recenzją:

brak języka polskiego . tysiące polaków gra w wasze gry a w zamiast polskiego dajecie jakiś chiński a nie polski ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !

Ech a miałem nadzieje, że Paradox mimo wszystko doda polską wersje językową do tej gry, bo może i da się w to grać po angielsku, ale przez to o wiele dłużej zajmie mi zapoznanie się z tą produkcją. Chociaż dzięki temu, że dobrze znam ich poprzednie produkcje, to może nie będę miał większego problemu, aby się nauczyć w to grać. Ciekawe czy jest chociaż nadzieja, że kiedyś dodadzą polską wersję językową, czy znowu trzeba będzie liczyć na fanowskie spolszczenie.

Sprawdziłbym ale brak PL w takim razie niestety odpadam.

Kupiłbym ale brak wersji PL ostudził mój zapał.

No nie dla kazdego bo po angielsku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Imperator: Rome

Imperator: Rome