Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2016, 18:00

Dishonored 2 z nowym gameplayem na targach gamescom 2016

Firma Bethesda Softworks opublikowała nowy pokaz rozgrywki z gry Dishonored 2 prosto z targów gamescom 2016. Przy okazji wypuszczono też garść nowych screenów z produkcji.

Do listopadowej premiery Dishonored 2 – kontynuacji ciepło przyjętej gry akcji z 2012 roku – pozostało zaledwie kilka miesięcy, nie dziwi więc, że wydawca gry, firma Bethesda, stara się umilić nam oczekiwanie. Z okazji targów gamescom 2016 opublikowano nowy pokaz z rozgrywki, tym razem w całości skupiający się na walce, zarówno z ludźmi, jak i z robotami. Tak jak poprzednio, w trakcie Quakeconu, zaprezentowano grę Corvo – głównego bohatera jedynki – tak teraz twórcy z Arkane Studios ponownie przedstawili akcję z perspektywy nowej bohaterki, Emily Kaldwin. Filmik do najdłuższych nie należy, ale pokazuje wykorzystanie kilku mocy skrytobójczyni, w tym efekt domina oraz formę demonicznego cienia. Zwiastun możecie obejrzeć poniżej.

Oprócz tego w sieci pojawiła się garść nowych screenów, które zamieściliśmy na końcu tego tekstu. Obrazki prezentują nie tylko starcia z przeciwnikami oraz postacie z gry, lecz także nowe i dobrze prezentujące się lokacje. Przypomnijmy, że premierę Dishonored 2 na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz komputerach osobistych zaplanowano na 11 listopada. O naszych wrażeniach z wersji gry prezentowanej na gamescomie możecie przeczytać w najnowszej zapowiedzi.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z Gry-Online.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej