Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2016, 08:50

autor: Adrian Werner

Dishonored 2 osiągnęło złoty status, a my poznaliśmy wymagania sprzętowe

Studio Arkane i firma Bethesda poinformowały, że zakończono prace nad Dishonored 2. Opublikowano również wymagania sprzętowe pecetowej wersji gry.

Studio Arkane poinformowało, że gra Dishonored 2 osiągnęła tzw. złoty status. Oznacza to, że prace nad nią dobiegły końca i do tłoczni powędrowały płyty z ostateczną wersją produkcji. Twórcy udostępnili również wymagania sprzętowe pecetowej edycji projektu.

Gra ukaże się w przyszłym tygodniu. - Dishonored 2 osiągnęło złoty status, a my poznaliśmy wymagania sprzętowe - wiadomość - 2016-11-02
Gra ukaże się w przyszłym tygodniu.

Minimalne wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: Intel Core i5-2400 / AMD FX-8320 lub lepszy
 2. Pamięć RAM: 8 GB
 3. Karta grafiki: Nvidia GTX 660 2GB / AMD Radeon HD 7970 3 GB lub lepsza
 4. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 / 8 / 10
 5. Miejsce na dysku: 60 GB

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: Intel Core i7-4770 / AMD FX-8350 lub lepszy
 2. Pamięć RAM: 16 GB
 3. Karta grafiki: Nvidia GTX 1060 6 GB / AMD Radeon RX 480 8 GB lub lepsza
 4. System operacyjny: 64-bitowy Windows 10
 5. Miejsce na dysku: 60 GB

Wersja pecetowa Dishonored 2 ma prezentować wysoki poziom wykonania. Gracze będą mogli skonfigurować prawie każdy element grafiki, w tym szerokość pola widzenia oraz poziom detali poszczególnych elementów oprawy. Dostępne ma być wsparcie dla zabawy na wielu monitorach oraz obsługa takich technologii, jak HBAO+, TXAA czy Ansel. Nie pojawią się za to jakiekolwiek limity maksymalnej liczby klatek wyświetlanych na sekundę.

Przypomnijmy, że Dishonored 2 to kontynuacja wyśmienitej gry akcji z 2012 roku. Akcja osadzona zostanie piętnaście lat po wydarzeniach z jedynki. Tym razem do wyboru będą dwie grywalne postacie - zdetronizowana cesarzowa Emily Kaldwin oraz znany z pierwszej części Corvo Attano. Każde z nich posiadać ma unikalny zestaw zdolności specjalnych. Oboje otrzymają z grubsza tę samą fabułę i mapy, ale już cele misji często będą się różniły.

Całość została opracowana tak, że po jednokrotnym ukończeniu Dishonored 2 zobaczymy co najwyżej jedną czwartą całej zawartości. Duża nieliniowość zadań ma jednak sprawić, że kilkukrotne przechodzenie kampanii nie znuży graczy.

Dishonored 2 zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Premiera nastąpi 11 listopada tego roku. Rodzimym wydawcą będzie firma Cenega i gra otrzyma pełną polską wersję językową.

 1. Oficjalna strona gry
 2. Dishonored 2 – kompendium wiedzy
 3. Gramy w Dishonored 2 - ziarno wątpliwości zostało zasiane