Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 listopada 2019, 08:55

autor: Serek

Disco Elysium trafi na PS4 i Xboxa One w 2020 roku

Disco Elysium trafi na PlayStation 4 oraz Xboksa One w przyszłym roku. Taką informacją podzielił się szef projektu, Robert Kurvitz. Niestety nie znamy dokładnej daty premiery tytułu na konsolach.

 Warto poczekać i przetestować tytuł na kanapie. - Disco Elysium trafi na PS4 i Xboxa One w 2020 roku - wiadomość - 2019-11-01
Warto poczekać i przetestować tytuł na kanapie.

Dobre wiadomości dla fanów ambitnych gier fabularnych. Disco Elysium trafi na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One w 2020 roku. Taką informacją podzielił się projektant (a także autor scenariusza) gry, Robert Kurvitz, w rozmowie z magazynem USgamer. Przypomnijmy, że produkcja zadebiutowała na PC 15 października bieżącego roku, czyli nieco ponad dwa tygodnie temu. Mimo spekulacji i pytań graczy, twórcy aż do teraz nie uchylili rąbka tajemnicy.

Warto dodać, że Disco Elysium spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem. Tytuł, który jak do tej pory trafił wyłącznie na Steama oraz GOG.com, jest chwalony przez recenzentów przede wszystkim za jakość oraz lekkość dialogów, a także za wyraziste postacie i świat przedstawiony. Innymi słowy, twórcy spełnili pokładane w nich nadzieje, a przedpremierowe „prężenie muskułów” okazało się rzeczywistością (autorzy chwalili się milionem słów, długością gry i szczegółowością lokacji). Swoją drogą, koniecznie sprawdźcie nasze wrażenia z produkcji.

Pewnie wielu z Was zastanawia się, jak przenieść taki projekt na konsole, skoro będziemy zobligowani do sterowania padem. Rzekomo twórcom wszystko się udało i gracze powinni być zadowoleni. Robert Kurvitz stwierdził, że:

Na kontrolerze gra się naprawdę dobrze. [...] Nie trzeba klikać i wydawać konkretnych poleceń taktycznych, w których kontroler nie jest zbyt dobry.

Niestety, twórca nie zdecydował się podać konkretnej daty premiery Disco Elysium na konsolach. Miejmy nadzieję, że będzie to pierwszy kwartał przyszłego roku, a nie jego końcówka. Dodajmy, że konsolowy port nie jest jedynym zajęciem Kurvitza. Studio ZA/UM pracuje także nad chińską wersją gry, a sam pisarz ma w planach publikacje swojej książki Sacred and Terrible Air w języku angielskim. Co tu dużo mówić, pracowity rok przed nim.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Disco Elysium
  2. Recenzja gry Disco Elysium

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-01

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Disco Elysium

Disco Elysium