Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 listopada 2019, 08:55

autor: Serek

Disco Elysium trafi na PS4 i Xboxa One w 2020 roku

Disco Elysium trafi na PlayStation 4 oraz Xboksa One w przyszłym roku. Taką informacją podzielił się szef projektu, Robert Kurvitz. Niestety nie znamy dokładnej daty premiery tytułu na konsolach.

 Warto poczekać i przetestować tytuł na kanapie. - Disco Elysium trafi na PS4 i Xboxa One w 2020 roku - wiadomość - 2019-11-01
Warto poczekać i przetestować tytuł na kanapie.

Dobre wiadomości dla fanów ambitnych gier fabularnych. Disco Elysium trafi na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One w 2020 roku. Taką informacją podzielił się projektant (a także autor scenariusza) gry, Robert Kurvitz, w rozmowie z magazynem USgamer. Przypomnijmy, że produkcja zadebiutowała na PC 15 października bieżącego roku, czyli nieco ponad dwa tygodnie temu. Mimo spekulacji i pytań graczy, twórcy aż do teraz nie uchylili rąbka tajemnicy.

Warto dodać, że Disco Elysium spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem. Tytuł, który jak do tej pory trafił wyłącznie na Steama oraz GOG.com, jest chwalony przez recenzentów przede wszystkim za jakość oraz lekkość dialogów, a także za wyraziste postacie i świat przedstawiony. Innymi słowy, twórcy spełnili pokładane w nich nadzieje, a przedpremierowe „prężenie muskułów” okazało się rzeczywistością (autorzy chwalili się milionem słów, długością gry i szczegółowością lokacji). Swoją drogą, koniecznie sprawdźcie nasze wrażenia z produkcji.

Pewnie wielu z Was zastanawia się, jak przenieść taki projekt na konsole, skoro będziemy zobligowani do sterowania padem. Rzekomo twórcom wszystko się udało i gracze powinni być zadowoleni. Robert Kurvitz stwierdził, że:

Na kontrolerze gra się naprawdę dobrze. [...] Nie trzeba klikać i wydawać konkretnych poleceń taktycznych, w których kontroler nie jest zbyt dobry.

Niestety, twórca nie zdecydował się podać konkretnej daty premiery Disco Elysium na konsolach. Miejmy nadzieję, że będzie to pierwszy kwartał przyszłego roku, a nie jego końcówka. Dodajmy, że konsolowy port nie jest jedynym zajęciem Kurvitza. Studio ZA/UM pracuje także nad chińską wersją gry, a sam pisarz ma w planach publikacje swojej książki Sacred and Terrible Air w języku angielskim. Co tu dużo mówić, pracowity rok przed nim.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Disco Elysium
  2. Recenzja gry Disco Elysium
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Disco Elysium

Disco Elysium