Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2022, 10:50

Problemy Diablo Immortal, szczególnie na Samsung Galaxy

Diablo Immortal sprawia problemy użytkownikom urządzeń z serii Samsung Galaxy, jak również niektórych modeli z oferty firmy Xiaomi.

Diablo Immortal trafiło już na urządzenia mobilne, choć nie obyło się bez problemów. Nie, nie chodzi o krytykę mikropłatności. Adam „PezRadar” Fletcher, menadżer ds. społeczności w firmie Blizzard, poinformował w serwisie Reddit o problemach z Diablo Immortal na urządzeniach z serii Samsung Galaxy.

Usterka dotyczy modeli z układami Exynos, w tym Galaxy XCover 5, Galaxy S10+, Galaxy A13, Galaxy M12 oraz Samsung Galaxy Tab A8. W sieci czytamy, że na tych urządzeniach pojawiają się poważne błędy graficzne, czasem od początku, czasem dopiero po wielu godzinach rozgrywki. Jeden z tych bugów pokazał internauta Claus Albuquerque w serwisie YouTube na poniższym filmiku.

Xiaomi również ma problem z Diablo

Da się też znaleźć informacje, jakoby problemy mieli też użytkownicy smartfonów i tabletów marki Xiaomi. Xiaomi Redmi Note Pro 10 oraz Xiaomi Mi 11 powinny bez problemu udźwignąć Diablo Immortal. Jednak z jakiegoś powodu ich posiadacze nie mogą nawet zainstalować gry.

Jeden z poszkodowanych internautów uzyskał informację od Blizzarda, że twórcy badają sprawę (via Reddit) i zasugerował, że usterka może wynikać z… błędnej nazwy niektórych urządzeń Xiaomi w bazie danych sklepu Google Play (Redmi Note 10 Pro figuruje w niej jako „Redmi M2101K6G”). To jednak tylko spekulacje.

Należy zaznaczyć, że część tych doniesień pojawiła się przed faktyczną premierą gry. Diablo Immortal formalnie zadebiutowało minionej nocy, jednak część graczy mogła rozpocząć zabawę wcześniej. Można się łudzić, że problemy zostaną naprawione w najbliższym czasie. Inna sprawa, że Blizzard ma długie tradycje kłopotliwych premier, o czym wiedza także fani serii Diablo.

Diablo Immortal trafi też na PC o godzinie 19:00 czasu polskiego. Zainteresowani mogą już pobrać pliki gry przez Battle.net.