Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 września 2013, 11:55

autor: Sarge

Diablo III debiutuje w Polsce na PlayStation 3 oraz Xboksie 360

Dzisiaj do świata Sanktuarium wkroczą także posiadacze konsol. Diablo III oficjalnie debiutuje na PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Gra jest dostępna w naszym kraju w pełnej polskiej wersji językowej.

Na całym świecie (w tym także w Polsce) ma dzisiaj miejsce premiera gry Diablo III w wersjach na PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Posiadacze konsol musieli czekać ponad rok na bestsellera firmy Blizzard – edycja pecetowa zadebiutowała na rynku 15 maja 2012 roku.

Sterowanie i interfejs wersji konsolowych został przystosowany do pada - Diablo III debiutuje w Polsce na PlayStation 3 oraz Xboksie 360 - wiadomość - 2013-09-03
Sterowanie i interfejs wersji konsolowych został przystosowany do pada

Diablo III ukazało się w naszym kraju za sprawą firmy CDP.pl w pełnej polskiej wersji językowej na wszystkich platformach sprzętowych. Sugerowana cena edycji konsolowych została ustalona na poziomie 199,99 złotych, ale wiele sklepów oferuje je nawet kilkadziesiąt złotych taniej. Najciekawsze oferty znajdziecie w encyklopedii gry-online.pl.

Konsolowe wersje Diablo III doczekały się kilku zmian w stosunku do edycji pecetowej. Najważniejsze dotyczą sterowania i interfejsu. Tym razem bohaterem kierujemy bezpośrednio za pomocą gałek analogowych, a nie klikając w wybrane miejsca wirtualnego świata. Modyfikacjom uległo również okno ekwipunku – wszystkie przedmioty zajmują teraz tylko jeden slot, a posiadane uzbrojenie i umiejętności można sprawdzić w kołowym menu.

Na konsolach wyeliminowano konieczność stałego połączenia z Internetem, zabrakło też Domu Aukcyjnego. Dla wielu osób dużym atutem może być dodanie lokalnego trybu kooperacji – na PlayStation 3 oraz Xboksie 360 maksymalnie cztery osoby mogą się bawić nie tylko przez sieć, ale też przed jednym telewizorem.

Lokalny tryb kooperacji jest dostępny tylko na konsolach - Diablo III debiutuje w Polsce na PlayStation 3 oraz Xboksie 360 - wiadomość - 2013-09-03
Lokalny tryb kooperacji jest dostępny tylko na konsolach

Pierwsze recenzje wskazują na to, że przeniesienie Diablo III na nowe platformy sprzętowe udało się firmie Blizzard bardzo dobrze. Dominują głosy o sprawnym konsolowym porcie, intuicyjnym sterowaniu i świetnie dostosowanym do pada interfejsie. Niektóre z dotychczas wystawionych not przez zagraniczne serwisy branżowe znajdziecie poniżej:

  1. Game Informer – 9,25/10
  2. Eurogamer – 9/10
  3. GameSurf – 9/10
  4. GamesVillage – 8,9/10
  5. 3Djuegos – 8,8/10
  6. EGM – 8,5/10
  7. OPM – 8/10

Diablo III to kolejna odsłona popularnej serii hack’n’slash autorstwa firmy Blizzard. Gra do tej pory ukazała się na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360, a w 2014 roku wydana zostanie jeszcze wersja na PlayStation 4. Na niedawno zakończonych targach gamescom zapowiedziano pierwsze oficjalne rozszerzenie do omawianej produkcji. Diablo III: Reaper of Souls ukaże się najwcześniej w 2014 roku. Pewna jest wersja pecetowa, ale twórcy nie wykluczają wydania dodatku na konsolach.

  1. Diablo III – recenzja wersji pecetowej
  2. Diablo III – poradnik do gry