Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lipca 2013, 09:38

autor: Góral

Diablo III nie będzie tytułem startowym dla konsoli PlayStation 4

Diablo III na konsolę PlayStation 4 nie ukaże się wraz z nowym urządzeniem koncernu Sony - poinformował deweloper produkcji, firma Blizzard Entertainment. Tytuł trafi na rynek w 2014 roku, natomiast w tym roku ujrzymy tylko wydania na Xboksa 360 i PlayStation 3.

Firma Blizzard Entertainment ujawniła, że gra Diablo III nie będzie tytułem startowym dla konsoli PlayStation 4. Twórcy dopiero niedawno otrzymali zestawy deweloperskie i nie chcą robić zwykłego portu. Nie podano żadnych wiążących terminów, ale zapewniono, że projekt trafi na rynek w przyszłym roku.

Diablo III w tym roku ukaże się na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. - Diablo III nie będzie tytułem startowym dla konsoli PlayStation 4 - wiadomość - 2013-07-16
Diablo III w tym roku ukaże się na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3.
Diablo III w skrócie:
  • Gra na komputery PC z 2012 roku
  • Aktualnie w produkcji znajdują się konsolowe wersje (PlayStation 3, Xbox 360 i PlayStation 4)
  • Edycja dedykowana nowemu urządzeniu firmy Microsoft – Xbox One – nie została jeszcze potwierdzona

Deweloperom spodobały się możliwości oferowane przez kontroler DualShock 4 i chcą w jakiś sposób wykorzystać jego funkcje. Dodatkowy czas zostanie przeznaczony na wyciśnięcie z PlayStation 4 ciekawych rzeczy. Krótko pisząc, Blizzard nie ma zamiaru przenieść swojego hitu na next-gena bez dodania do niego kilku bajerów.

Niestety o wersji na nowe urządzenie firmy Microsoft nie wspomniano. W dalszym ciągu nie wiemy więc, czy projekt dotrze na Xboksa One. Natomiast pewnym jest, że tytuł 3 września bieżącego roku zadebiutuje na Xboksie 360 i PlayStation 3. Produkcja, której krajowym dystrybutorem jest firma CDP.pl, ukaże się w pełnej polskiej wersji językowej, w sugerowanej cenie detalicznej wynoszącej 199,99 zł.

Obie edycje możecie zamówić w Sklepie Gry-OnLine, wraz z dodatkowymi bonusami (Infernalny Hełm, Anielskie Skrzydła, chmura i dym w butelce, brelok do kluczy), w cenie 169,90 zł.

Diablo III nie będzie tytułem startowym dla konsoli PlayStation 4 - ilustracja #3Diablo III ukazało się na komputerach PC w maju 2012 roku. Tytuł spotkał się z niesamowitym przyjęciem, co udokumentowano ciekawą infografiką, przygotowaną z okazji pierwszej rocznicy. Produkcja zebrała bardzo przychylne opinie wśród recenzentów, osiągając średnią ocen na serwisie Metacritic 88 punktów. U nas Czarny również wystawił bardzo wysoką notę, o czym przekonacie się czytając przygotowany przez niego tekst.