Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 czerwca 2022, 20:15

Nie tylko Immortal; Blizzard nie zapomina o rozwoju Diablo 2 Resurrected [Aktualizacja]

Finansowy sukces Diablo Immortal zdaje się nie mieć wpływu na prace nad innymi grami z serii. Blizzard przedstawił szczegóły aktualizacji 2.4.3 zmierzającej do Diablo 2 Resurrected.

Aktualizacja: Update 2.4.3 do Diablo II Resurrected jest już dostępny.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE:
 1. Zapowiedziano aktualizację 2.4.3 do Diablo II Resurrected.
 2. Łatka trafi do graczy w środę 29 czerwca.

Świat nie zatrzymał się po premierze Diablo Immortal. Blizzard nadal pracuje nad Diablo 4 oraz sukcesywnie poprawia Diablo II Resurrected. Ogłoszono właśnie szczegóły aktualizacji do D2R opatrzonej numerkiem 2.4.3, która trafi na serwery już w środę 29 czerwca. Dobrze wiedzieć, że ogromny finansowy sukces Diablo Immortal nie wpłynął negatywnie na rozwój pozostałych gier z serii. Oto najważniejsze zmiany, jakie przyniesie update.

Najważniejsze zmiany i nowości w aktualizacji 2.4.3 do Diablo 2 Resurrected

 1. Poprawki na liście gier. Autorzy wzięli na warsztat przede wszystkim kwestię małej liczby rozgrywek na liście gier. Okazało się, że pierwotne kryteria wyszukiwania były zbyt restrykcyjne, przez co lista wydawała się dość skromna. Gracze dysponujący słabszym połączeniem internetowym spychani byli na dalsze jej strony, które nie wyświetlały się w menu. Po aktualizacji na liście gier zobaczymy 40 zamiast 20 pozycji. Dodatkowo wszystkie szczegóły będą odświeżane niemalże w czasie rzeczywistym (choć nadal konieczne będzie ręczne odświeżanie listy). Te zmiany pojawią się na PC i konsolach.
 2. Wielu usprawnień doczeka się też wersja konsolowa, gdzie wyszukiwarka drużyn zostanie zastąpiona menu tworzenia i listą gier. Po kliknięciu opcji „Graj” na ekranie wyboru postaci pojawią się trzy opcje: gra prywatna, tworzenie gier oraz lista gier (wzorowana na tym, co dostępne jest w wersji PC wraz z filtrami).

źródło: blizzard.com

 1. Poczekalnia na PC zostanie usprawniona. Gracze Diablo II Resurrected narzekali na trudności w znajdowaniu konkretnych sesji, do których chcieli dołączyć. Nowa aktualizacja doda funkcję wyszukiwania w poczekalni. Można będzie wpisywać słowa kluczowe, które pomogą znaleźć pasujące do nich gry. W okienku podpowiedzi pojawiającym się po najechaniu kursorem myszy na daną sesję zobaczymy też jakość połączenia.
 2. Dodatkowo patch przyniesie premię 50% do znajdowania przedmiotów magicznych, która aktywna będzie od 30 czerwca do 4 lipca. W tych dniach łatwiej będzie znaleźć też m.in. przedmioty rzadkie czy elementy zestawów.
 3. Szereg poprawek wpływających na komfort gry. Będzie łatwiej wykonać Trąbę powietrzną, Skok i Atak z wyskoku po zakończeniu Trąby powietrznej. Na kontrolerach pojawi się skrót pozwalający przenieść podnoszony przedmiot wprost do Kostki Horadrimów, można też będzie przydzielać punkty atrybutów hurtowo. Na PC dodany zostanie skrót do bezpośredniego otwierania Kostki, ponadto możliwe stanie się dołączenie do gry po dwukrotnym kliknięciu na nią myszką w menu poczekalni.
 4. Dodatkowo nie zabraknie standardowych poprawek błędów oraz usprawnień wydajności i stabilności gry.

To tylko najważniejsze punkty nadciągającej aktualizacji. Wszystkie szczegóły znajdziecie w tym wpisie na oficjalnej stronie Blizzarda.

 1. Oficjalna strona Blizzard Entertainment
 2. Poradnik do Diablo 2 Resurrected na GRYOnline.pl
 3. Recenzja Diablo 2 Resurrected na GRYOnline.pl