Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 20 sierpnia 2016, 17:36

Deus Ex GO zadebiutowało na iOS i Androidzie

Do dystrybucji w usługach App Store i Google Play trafiło Deus Ex GO, czyli turowa gra logiczna w cyberpunkowych klimatach, będąca produkcją poboczną w stosunku do popularnego na konsolach i pecetach cyklu firmy Square Enix.

Gracze pecetowi i konsoli muszą jeszcze poczekać kilka dni na premierę Deus Ex: Mankind Divided, natomiast użytkownicy urządzeń mobilnych już teraz mogą zagrać w poboczną odsłonę tej marki, gdyż Deus Ex GO zadebiutowało wpierw na iOS, a kilkanaście godzin później trafiło na Androida.

Produkcja pozwala na wcielenie się w dobrze znanego fanom marki Adama Jensena. Tradycyjnie musi on powstrzymać terrorystyczny spisek, a osiągnięcie tego celu wymaga pokonania pięćdziesięciu wymagających poziomów, scalonych całkiem rozbudowaną fabułą.

Gra bierze scenariusze znane z domowych odsłon marki, czyli głównie misje infiltracyjne, z okazjonalnymi otwartymi konfrontacjami, i realizuje je w formie turowej gry logicznej. Mapy są małych rozmiarów i zapełnione przeciwnikami, cywilami oraz interaktywnymi obiektami i musimy zawsze opracować plan akcji, który pozwoli nam krok po kroku zrealizować cel przy jednoczesnym zachowaniu Jensena w jednym kawałki.

Deus Ex GO dumnie kontynuuje tradycje dwóch wcześniejszych gier tego typu. Gra jest wyśmienicie wykonana, oferuje sporo świeżych pomysłów i wiernie odtwarza klimat marki. Do tego kampania starcza na długo, gdyż poziom trudności szybko rośnie i nie musimy czekać długo, aż natrafimy na mapy, które stanowią prawdziwe wyzwanie. Do tego autorzy obiecali, że co tydzień będą dodawali do gry jednej nowy poziom.

Deus Ex GO dostępne jest wyłącznie na urządzenia z systemami iOS i Android. Na obu kosztuje 21 złotych. Warto przypomnieć, że poprzednie dwie produkcje tego typu, czyli Hitman GO oraz Lara Croft GO, ukazały się później na mobilnego Windowsa, więc mamy nadzieję, że tym razem będzie podobnie.

Deus Ex GO w App Store

Deus Ex GO w Google Play

Coś dla miłośników literatury

Osoby które w tej marce interesuje nie tylko rozgrywka, ale również świat i postacie powinny zainteresować się nadchodzącą powieścią Deus Ex: Black Light, której anglojęzyczna wersja ukaże się 23 sierpnia.

Jest ona prequelem w stosunku do gry Deus Ex: Mankind Divided i opowiada o wydarzeniach, które nastąpiły zaraz po tzw. Incydencie, w którym większość ludzi z augmentacjami nie mogła przez krótki czas opanować wywołanej sztucznie agresji.

Autorem książki jest pisarz James Swallow, który ma na koncie także ciepło przyjętą powieść Deus Ex: Icarus Effect. Niestety, na razie nie wiemy, czy jakiś polski wydawca zainteresuje się Deus Ex: Black Light.