Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 listopada 2022, 20:32

Deus Ex GO kończy żywot; grę stracą nawet osoby, które ją kupiły

Małe, ale cenione Deus Ex GO wkrótce przestanie działać. Gra Square Enix Montreal zostanie dezaktywowana na początku przyszłego roku.

Źrodło fot. Square Enix
i

Pamiętacie, że swego czasu Square Enix wydawało mobilne spin-offy swoich największych marek? W ramach tej akcji powstało między innymi Deus Ex GO, czyli ciepło przyjęta turowa gra logiczna. Niestety żywot tej produkcji wkrótce się zakończy – przestanie działać 4 stycznia.

Komunikat w tej sprawie opublikowany został na Twitterze studia Onoma (dawniej Square Enix Montreal). Wynika z niego, że produkcja 1 grudnia zostanie wycofana ze sprzedaży w App Store i Google Play. 4 stycznia natomiast gra zostanie całkowicie wygaszona i nie będziemy mogli jej uruchomić.

Deus Ex GO kończy żywot; grę stracą nawet osoby, które ją kupiły - ilustracja #1

Twitter

Deus Ex GO to jednak nie jedyna produkcja, która zakończy swój żywot. Tego samego dnia wyłączone zostaną również Arena Battle Champions, Hitman Sniper: The Shadows i Space Invaders: Hidden Heroes.

Trzeba przyznać, że nie jest to szokująca informacja. W maju tego roku grupa Embracer wykupiła od Square Enix studia Crystal Dynamics, Eidos Montreal oraz Square Enix Montreal. W przypadku trzeciego z wymienionych zespołów nastąpiło szereg perturbacji. W październiku przemianowano go na Onoma, a 1 listopada podjęto decyzję o zamknięciu studia. Nic więc dziwnego, że jego gry zostają wygaszone.

Jest to spora strata. Deus Ex GO spotkało się bowiem z ciepłym odbiorem ze strony graczy oraz recenzentów. Na Metacritic wersja iOS produkcji może się pochwalić średnią ocen na poziomie 84%.

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z Gry-Online.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej