Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 maja 2014, 09:17

autor: Góral

Destiny - beta sieciowej strzelanki wystartuje w lipcu

Firma Activision Publishing, wydawca sieciowej strzelanki Destiny, wyjawiła w najnowszym raporcie finansowym, że beta testy produkcji studia Bungie Software rozpoczną się w lipcu bieżącego roku. Przy okazji zdradzono, że koncern liczy na największy debiut nowej marki w historii całej branży.

Firma Activision Publishing zdradziła w najnowszym raporcie finansowym, że beta gry Destiny od studia Bungie Software rozpocznie się w lipcu bieżącego roku, przy czym w pierwszej kolejności zagrają posiadacze konsol marki PlayStation. Pierwotnie testy miały odbyć się na początku roku, ale wraz z ogłoszeniem daty premiery (tytuł ukaże się 9 września na PlayStation 3, PlayStation 4, Xboksie 360 i Xboksie One) poinformowano, że przełożono je na lato. Jednocześnie wydawca wyjawił swoje oczekiwania – nowa sieciowa strzelanka FPP od twórców serii Halo ma stać się najlepiej sprzedającą się nową marką w ramach zamówień przedpremierowych. Nie powinno to dziwić, gdyż, jak wspominaliśmy wczoraj, produkcja i marketing Destiny pochłoną około pół miliarda dolarów.

W bieżącym roku światło dzienne ujrzą trzy mocne tytuły ze stajni Activision. - Destiny - beta sieciowej strzelanki wystartuje w lipcu - wiadomość - 2014-05-07
W bieżącym roku światło dzienne ujrzą trzy mocne tytuły ze stajni Activision.
Destiny w skrócie:
  • Nowa gra studia Bungie Software – twórców serii Halo
  • Produkcja i marketing pochłonie około 500 mln dolarów
  • Tytuł ukaże się 9 września na konsolach PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 i Xbox One

„Mamy bardzo silną linię produktów na ten rok, począwszy od premiery Destiny 9 września, gry która, jak wierzymy, stanie się naszą kolejną, wartą miliardy dolarów marką, i będzie największym debiutem nowego IP w historii” – stwierdził Bobby Kotick, szef firmy Activision .

Krótko pisząc, oczekiwania wobec produkcji są wielkie – gracze liczą na świetną pozycję, a wydawca na duży zarobek (w przypadku całej marki, gdyż według szacunków analityków, koszty produkcji i marketingu zwrócą się dopiero przy sprzedaży 15-16 mln egzemplarzy, co jest raczej mało prawdopodobne, jeżeli chodzi o debiutujące IP).

Przypominam również, że Destiny, pomimo iż będzie sieciowym FPS-em, zaoferuje także możliwość zabawy graczom preferującym samotną rozgrywkę. Deweloperzy w połowie 2013 roku obiecali, że przygotowują zadania dopasowane do różnych osób i stylów gry. Mimo wszystko rdzeniem produkcji będzie multiplayer.

Destiny - beta sieciowej strzelanki wystartuje w lipcu - ilustracja #3Za Destiny odpowiada zespół Bungie Software – twórcy Halo, jednej z najpopularniejszych serii gier w historii. Amerykańskie studio zostało założone w 1991 roku i stworzyło kilka udanych projektów, w tym Marathon i Myth, jednak prawdziwe sukcesy przyszły wraz z przejęciem firmy przez koncern Microsoft. Pod banderą giganta z Redmond wydano kilka odsłon przygód Master Chiefa, które łącznie sprzedały się w nakładzie przekraczającym 50 mln egzemplarzy.