Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2016, 10:39

autor: Krzysztof Sobiepan

Demo Shadow Tactics: Blades of the Shogun

Studio Mimimi Productions powoli zbliża się do zakończenia prac nad Shadow Tactics: Blades of the Shogun – taktyczną skradanką, osadzoną w japońskim okresie Edo. W ramach przygotowań do premiery twórcy udostępnili na PC wersję demonstracyjną gry.

Shadow Tactics: Blades of the Shogun przypomina o sobie po długiej medialnej przerwie. Zapowiedziana w marcu tego roku strategiczna skradanka – przywodząca na myśl serię Commandos – zbliża się do swojej premiery, zaplanowanej na początek grudnia. Zanim jednak pomyślicie o zakupie tego tytułu, możecie samodzielnie wyrobić sobie o nim zdanie. Deweloper przygotował bowiem demonstracyjną wersję produkcji, którą można ściągnąć w serwisach Steam oraz GOG. W przypadku platformy Valve wystarczy kliknąć przycisk „ściągnij demo” na stronie produktu albo bezpośrednio w programie. Natomiast wersja GOG wymaga wyszukania tytułu gry w aplikacji lub wizyty w tym miejscu.

Inspiracje twórców widać gołym okiem. Ten stożek pola widzenia sprawia, że odżywają wspomnienia. - Demo Shadow Tactics: Blades of the Shogun - wiadomość - 2016-11-22
Inspiracje twórców widać gołym okiem. Ten stożek pola widzenia sprawia, że odżywają wspomnienia.
Shadow Tactics: Blades of the Shogun w skrócie:
  • producent: Mimimi Productions;
  • wydawca: Daedalic Entertainment;
  • gatunek: izometryczna gra taktyczna skupiona na skradaniu się;
  • platformy: PC, PS4, XONE;
  • Premiera: 6 grudnia 2016 r.

Z dostępnych informacji wynika, że demo ma charakter czasowy i udostępnia grę od samego początku na ok. godzinę, po czym uprzejmie dziękuje za rozgrywkę i zachęca do zakupu. Znajdziemy w nim elementy samouczka, wprowadzającego w umiejętności poszczególnych zabójców i zbierzemy ekipę skradaczy, składającą się z wojownika ninja, samuraja i starego snajpera, którzy muszą wykonać swoją misję podczas oblężenia niewielkiego pałacu. Jeśli szybko wykonamy zadania, zobaczymy też fragment fabularny i część misji treningowej, podczas której pokierujemy ninją oraz gejszą, eliminując przeciwników wokół stojącej karawany.

„Leniwce” lub ci, którzy mają mniej czasu mogą zadowolić się pokazem rozgrywki z narracją twórców, opublikowanym niedawno na oficjalnym kanale YouTube firmy Techland – polskiego dystrybutora produktu (jest to jednak jedynie polska edycja starszej prezentacji):

Demo Shadow Tactics: Blades of the Shogun - ilustracja #2

Shadow Tactics: Blades of the Shogun to izometryczna skradanka taktyczna od małego niemieckiego studia Mimimi Productions. Tytuł czerpie pełnymi garściami z rozwiązań udanej serii Commandos, każdy jej fan poczuje się więc jak w domu. Podczas rozgrywki przemierzymy malowniczą, lecz podzieloną Japonię okresu Edo, wcielając się w piątkę skrytobójców i wojowników: eliminującego wroga z ukrycia ninję, samuraja specjalizującego się w otwartej walce, świetnie odwracającą uwagę strażników gejszę, myśliwego zastawiającego pułapki oraz starca – snajpera z czarnoprochowym karabinem. Choć ich pochodzenie nie mogłoby być bardziej różnorodne, jednoczy ich jeden cel – służba nowemu szogunowi swym życiem i eliminacja spiskowców, planujących rebelię przeciw władcy.