Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 marca 2024, 15:20

autor: Zuzanna Domeradzka

Demo RPG akcji Stellar Blade dostępne do pobrania. Poczynione postępy przeniesiemy do pełnej gry

RPG akcji Stellar Blade otrzymało wersję demo. Chętni gracze mogą przetestować pierwszy etap slashera od studia Shift Up.

Źródło fot. Shift Up / Sony.
i

AKTUALIZACJA:

Posiadacze PS5 mogą już pobrać demo gry Stellar Blade z PS Store. Polecamy również zapoznać się naszą zapowiedzą.

Oryginalna wiadomość (25 marca)

Na początku marca do sieci trafiło wiele materiałów z nadchodzącego Stellar Blade. Publikowali je gracze, którzy zdążyli przedwcześnie zagrać w demo tego RPG akcji przed usunięciem go z PlayStation Store. Dziś dowiedzieliśmy się, że koreańskie studio Shift Up wkrótce oficjalnie udostępni je wszystkim zainteresowanym.

Demo Stellar Blade będzie można pobrać z PS Store 29 marca od godziny 15:00. Zaznaczmy, że zagrają w nie tylko posiadacze konsoli PlayStation 5. Twórcy mają jednak zamiar wydać grę na PC w przyszłości, więc po premierze portu zapewne udostępnią demo na „blaszakach”.

Poniżej zobaczycie nowy zwiastun Stellar Blade.

Już za 4 dni przetestujemy pierwszy etap Stellar Blade. Demo obejmuje bowiem „fazę samouczka”, dzięki której zapoznamy się z podstawowymi mechanikami i prześledzimy początek przygody Eve – protagonistka została wysłana na zdewastowaną Ziemię, aby pokonać na niej krwiożerczych wrogów. Na koniec tego etapu gry zmierzymy się z bossem.

Wygląda na to, że twórcy nie zmienili dema od czasu jego przedwczesnego udostępnienia. Dzięki materiałom z tamtego okresu wiemy, że ta darmowa próbka Stellar Blade starczy na około 1-1,5 godziny zabawy.

Deweloperzy zdradzili, że na osoby, które ukończą demo czeka „mała niespodzianka” – być może chodzi o jakieś bonusowe grafiki koncepcyjne lub dostęp do stroju Eve. Jak wiemy, bohaterka będzie mogła przebierać wśród kilkudziesięciu różnych kreacji, a niektóre z nich wpłyną bezpośrednio na rozgrywkę. Ponadto demo zaoferuje 60 fps-ów (o wszystkich trybach graficznych przeczytacie tutaj), a postęp, jaki w nim wykonamy, zostanie przeniesiony do pełnej wersji Stellar Blade. Warto też dodać, że gra oferuje polską wersję językową w postaci napisów (również w demie).

Pełna wersja Stellar Blade zadebiutuje na PS5 26 kwietnia. Jak wspomnieliśmy wyżej, w późniejszym czasie gra trafi na PC.

  1. Stellar Blade w PS Store