Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 sierpnia 2012, 19:30

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Demo F1 2012 tydzień przed premierą gry

Firma Codemasters z dużym zaangażowaniem promuje grę F1 2012 na targach gamescom. Zachętą do kupna wyścigowej symulacji ma być również wersja demonstracyjna, która mniej więcej tydzień przed planowaną na 21 września premierą pojawi się w usługach Xbox Live Arcade i PlayStation Network oraz na platformie Steam.

Demo F1 2012 tydzień przed premierą gry - ilustracja #1
Gracze doczekają się demonstracyjnej wersji gry F1 2012.

Do tej pory Mistrzowie Kodu stronili od wypuszczania demonstracyjnych wersji gier z serii F1. W tym roku to się zmieni. Zgodnie z deklaracją złożoną na firmowym forum demo F1 2012 wydane zostanie około 14 września. Gracze będą więc mieli kilka dni, by jeszcze przed premierą sprawdzić produkt.

Co znajdzie się w demonstracyjnej wersji gry? Z informacji, do jakich dotarł serwis VideoGamer wynika, że gracze będą mieli okazję wystartować w wyścigu otwierającym sezon, a także przeżyć pierwszy dzień kariery młodego kierowcy. Ta ostatnia opcja wydaje szczególnie ciekawa, biorąc pod uwagę niedawno opublikowany materiał z cyklu Z dziennika dewelopera, w którym ekipa Codemasters chwali się trybem Young Driver Test.

Warto zwrócić uwagę, że Mistrzowie Kodu przywieźli do Kolonii także inną grę związaną ze światem wyścigów Formuły 1. Mowa o utrzymanej w kreskówkowej stylistyce zręcznościówce F1 Race Stars. Tytuł ukaże się w listopadzie w wersjach na komputery PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

Demo F1 2012 tydzień przed premierą gry - ilustracja #2
  1. Zapowiedź gry F1 2012
  2. Oficjalna strona internetowa firmy Codemasters