Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 lutego 2020, 17:20

autor: AlexB

Premiera Mythic Quest: Raven's Banquet - serialu o absurdach tworzenia gier

Dziś na platformie Apple TV+ zadebiutował serial komediowy Mythic Quest: Raven's Banquet. Opowiada on o perypetiach zwariowanego zespołu zajmującego się grami wideo. Za produkcją stoją twórcy kultowego It's Always Sunny in Philadelphia.

W SKRÓCIE
  1. Na platformie Apple TV+ zadebiutował pierwszy sezon sitcomu Mythic Quest: Raven's Banquet opowiadającego o przygodach członków studia tworzącego gry.
  2. Produkcja została ciepło przyjęta przez krytyków.

Bezlitosne ostrze satyry dosięgło już wiele grup społecznych. Na ekranach kin czy telewizorów obśmiewano już chociażby policjantów, lekarzy, strażaków czy nauczycieli. Teraz przyszła pora na producentów gier. Dziś na platformie streamingowej Apple TV+ zadebiutował składający się z dziewięciu półgodzinnych odcinków pierwszy sezon serialu Mythic Quest: Raven's Banquet. Jest on dostępny między innymi z polskimi napisami.

Ta barwna ekipa nieraz doprowadzi Was do śmiechu. - Debiut Mythic Quest: Raven's Banquet - sitcomu o absurdach tworzenia gier - wiadomość - 2020-02-07
Ta barwna ekipa nieraz doprowadzi Was do śmiechu.

Mythic Quest: Raven's Banquet został stworzony przez Roba McElhenney'a, Charliego Daya oraz Megan Ganz, których możecie kojarzyć jako osoby odpowiedzialne za kultowy już serial It's Always Sunny in Philadelphia (w Polsce znany również jako U nas w Filadelfii). Ich najnowsze dzieło opowiada o dość nietypowych członkach zespołu deweloperskiego, który opracował tytułowe Mythic Quest, czyli największą produkcję MMO w historii. Muszą się oni borykać z najróżniejszymi problemami kojarzonymi z dzisiejszym rynkiem elektronicznej rozrywki – niepokornymi streamerami, hakerami, bugami czy podejrzanymi graczami. Wszystko oczywiście z mocnym przymrużeniem oka.

Mythic Quest ma szansę na stanie się jednym z hitów platformy Apple TV+. - Debiut Mythic Quest: Raven's Banquet - sitcomu o absurdach tworzenia gier - wiadomość - 2020-02-07
Mythic Quest ma szansę na stanie się jednym z hitów platformy Apple TV+.

Mythic Quest: Raven's Banquet może pochwalić się całkiem przyzwoitą obsadą. Na ekranie możemy zobaczyć między innymi wspomnianego Roba McElhenney'a, Imani Hakim (Wszyscy nienawidzą Chrisa), Charlotte Nicdao (Thor: Ragnarok), Davida Hornsby'ego (Pearl Harbor, Aliens vs. Predator: Requiem), Danny'ego Pudi (Community), Ashly Burch (aktorka głosowa znana między innymi z roli Chloe z Life is Strange oraz Aloy z Horizon: Zero Dawn), a także laureata Oscara F. Murray Abrahama.

Mythic Quest: Raven's Banquet zbiera jak na razie bardzo przyzwoite oceny w mediach branżowych. Według serwisu Rotten Tomatoes, 83% z 12 opinii krytyków na temat tytuł jest pozytywnych. Recenzenci podkreślają, że co prawda nie jest to rewolucja jeśli chodzi o sitcomy “biurowe”, lecz niewymuszony humor oraz interesujące postacie sprawiają, że jest do produkcja warta obejrzenia.

Lecz jak to zrobić? Rzecz jasna należy mieć abonament Apple TV+. Najpierw należy się zalogować na tej stronie. Jeśli robicie to po raz pierwszy, otrzymacie możliwość przetestowania usługi przez siedem dni zupełnie za darmo. Później włącza się normalna opłata w wysokości 24,99 złotych za miesiąc. Warto zaznaczyć, że osoby, które zakupiły ostatnimi czasy nowy sprzęt Apple, otrzymują w prezencie bezpłatny roczny dostęp do bibliotek TV+.

Produkcje Apple TV+ można oglądać przede wszystkim na urządzeniach spod znaku nadgryzionego jabłka. Stosowna aplikacja powinna być na nich zainstalowana fabrycznie, lecz w razie czego, można ją znaleźć w tym miejscu. Program możecie również zainstalować na niektórych telewizorach Smart TV. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by korzystać z usługi za pośrednictwem zwykłych przeglądarek internetowych.

  1. Apple TV+ - oficjalna strona