Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lipca 2021, 16:18

Death Stranding - twórcy chwalą się sprzedażą i kolejnymi ulepszeniami w Director's Cut

Studio Kojima Productions pochwaliło się liczbą sprzedanych kopii gry Death Stranding. Poznaliśmy również kolejne szczegóły edycji Director's Cut.

Japońskie studio Kojima Productions pochwaliło się liczbą sprzedanych kopii swojej najnowszej gry, czyli Death Stranding. Do końca marca bieżącego roku wydany na PS4 i PC tytuł rozszedł się w sumie w ponad pięciu milionach egzemplarzy. Jay Boor, dyrektor wydawniczy studia, przyznał, że jak na pierwszą samodzielną produkcję jest to całkiem zadowalający wynik.

Boor zdradził również co nieco odnośnie zapowiedzianego na 5 września Death Stranding: Director's Cut (tylko na PS5). Oprócz nowości ujawnionych podczas lipcowego State of Play w ulepszonej wersji gry ma zostać rozwinięty moduł, dzięki któremu w świecie jednego gracza istnieją np. drogi czy mosty stworzone przez inne osoby (Social Strand System). Cytując Hideo Kojimę, Boor przyznał, że dzięki temu rozwiązaniu ludzie czują się mniej samotni w świecie Death Stranding. Więcej szczegółów na temat nowych funkcji Social Strand System mamy poznać w najbliższych tygodniach.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej