Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 stycznia 2012, 15:00

autor: Len

Dear Esther - gra przygodowa na silniku Source zadebiutuje już 14 lutego

Poznaliśmy właśnie datę premiery innowacyjnej gry przygodowej Dear Esther. Pojawi się ona na runku 14 lutego. Ponadto twórcy opublikowali pierwszy zwiastun z głosem narratora w tle, który będzie nam towarzyszyć przez całą rozgrywkę.

Dear Esther - gra przygodowa oparta na silniku Source zadebiutuje już 14 lutego. Tymczasem twórcy opublikowali pierwszy zwiastun, wzbogacony o fragmenty opowieści miłosnej, która ma być główną cechą tej produkcji.

Dear Esther to niecodzienna gra przygodowa, której akcja koncentruje się na zwiedzaniu opuszczonej wyspy i poznawaniu tajemnic pewnej historii miłosnej. Jej innowacyjność polega na tym, że autorzy oferują nam w zasadzie tylko i wyłącznie fabułę, rezygnując z wszelkich dodatków w postaci zagadek logicznych, a nawet pełnoprawnego interfejsu. Przez całą rozgrywkę graczowi towarzyszyć będzie głos narratora odczytującego listy umierającego żeglarza pisane do tytułowej Esther, jednak tożsamość postaci, w którą się wcielamy nie zostaje określona.

Co ciekawe, tytuł zaczynał w postaci niekomercyjnej modyfikacji do Half-Life 2, która zadebiutowała w 2007 roku jako element projektu finansowanego przez Radę ds. Sztuki i Badań Humanistycznych (Arts & Humanities Research Council). Dwa lata później jej twórcy spotkali się z pracownikami firmy Valve Software, którzy ponoć byli pod tak dużym wrażeniem, że natychmiast udzielili ekipie thechineseroom licencji na użycie silnika Source. Ta wykorzystała daną jej szansę wyciskając ostatnie soki z tej technologii oraz wprowadzając autorskie modyfikacje. Efekty możecie obejrzeć na powyższym zwiastunie.

Dear Esther - gra przygodowa na silniku Source zadebiutuje już 14 lutego - ilustracja #1

Dear Esther zadebiutuje w walentynki, 14 lutego 2012 roku wyłącznie na PC. Jedyną formą jej nabycia będzie Steam, gdzie cenę ustalono na $9.99 (około 34 złote).