Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lipca 2012, 12:05

autor: Olek

Deadpool – deweloperzy z High Moon Studios pracują nad grą z komiksowym antybohaterem

Deadpool, czyli jeden z najpopularniejszych antybohaterów uniwersum Marvela, doczeka się własnej gry. Podczas trwającego konwentu Comic Con w San Diego koncern Activision ujawnił pierwszy zwiastun produkcji, nad którą pracuje studio High Moon.

Deadpool – deweloperzy z High Moon Studios pracują nad grą z komiksowym antybohaterem - ilustracja #1

Kim jest Deadpool?

Wade Wilson, aka Deadpool, to postać stworzona przez Roba Liefelda i Fabiana Niciezę. Komiksowy antybohater pojawił się po raz pierwszy na kartach 98 zeszytu z serii The New Mutants. Początkowo najemnik słynący ze swej gadatliwości oraz specyficznego poczucia humoru miał być przeciwnikiem Wolverine'a i X-Menów, jednak z czasem awansował do grona sprzymierzeńców.

Najemnik, któremu nie zamykają się usta to bez wątpienia jedna z najbarwniejszych postaci w panteonie herosów świata komiksów Marvela. Sarkastyczny dowcip i niezrównoważony charakter przysposobiły mu wielu fanów, co dostrzegli także twórcy gier. Choć Deadpool pojawił się już m.in. w Marvel vs. Capcom 3: Fate of Two Worlds oraz Spider-Man: Shattered Dimensions, po raz pierwszy awansuje do rangi głównego bohatera.

Szczegóły dotyczące fabuły oraz rozgrywki w Deadpool owiane są tajemnicą. Na podstawie 100-sekundowego zwiastuna można przypuszczać, że deweloperzy z High Moon Studios szykują grę akcji łączącą elementy FPP i TPP. Klip wideo tryska specyficznym humorem, więc nie powinno go zabraknąć także w finalnym produkcie. Obdarzeni dobrym słuchem bez trudu rozpoznają także głos Nolana Northa. Nie jest to jednak zaskoczeniem, bo amerykański aktor, którego większość graczy kojarzy z serią Uncharted, wcześniej dubbingował filmy i gry z udziałem komiksowego najemnika.

Nie wiadomo kiedy Deadpool zagości na sklepowych półkach, ani na jakie platformy gra zostanie wydana. Na oficjalnej stronie produkcji znaleźć można jednak adnotację o bliskim starcie przedsprzedaży.

Niewykluczone, że gra Deadpool towarzyszyć będzie powstającemu filmowi w reżyserii Tima Millera. Informacje odnośnie kinowego obrazu są jednak bardzo skąpe. Wiadomo jedynie tyle, że w tytułowego bohatera wcieli się Ryan Reynolds, który wcześniej grał Wade'a Wilsona (ludzkie oblicze Deadpoola) w X-Men Origins: Wolverine.

  1. Oficjalna strona gry Deadpool