Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lipca 2014, 19:27

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Dead Rising 3 – port na PC będzie posiadał wszystkie konsolowe DLC

Firma Capcom ogłosiła, że pecetowy port gry Dead Rising 3 będzie posiadał wszystkie konsolowe zestawy DLC. Dodatki odblokują bonusowe rozdziały kampanii, w których przejmiemy kontrolę nad nowymi bohaterami. Deweloperzy zapowiedzieli również, że edycja gry na PC otrzyma podtytuł i oficjalnie trafi do sprzedaży jako Dead Rising 3 Apocalypse Edition.

Pecetowi gracze otrzymają dodatkowo cztery fabularne dodatki DLC

Do premiery pecetowej edycji gry Dead Rising 3, którą zaplanowano na 5 września tego roku, został jeszcze nieco ponad miesiąc. Capcom przygotował niespodziankę dla graczy, którzy czekają na debiut tytułu. Na oficjalnym blogu japońskiej firmy, deweloperzy ogłosili, że port ma posiadać wszystkie konsolowe zestawy DLC i będzie definitywną wersją gry. Zmianę tę ma odzwierciedlać nowy tytuł produkcji – Dead Rising 3 Apocalypse Edition. Warto przy tym zaznaczyć, że dodatki nie są częścią kampanii promocyjnej zachęcającej do pre-orderów i trafią do wszystkich osób, które kupią nowe Dead Rising.

DLC, które zbiorczo zatytułowano Untold Stories of Los Perdidos, pozwalają graczom odblokować bonusowe rozdziały kampanii dla pojedynczego gracza. W każdym z czterech scenariuszy wcielimy się w innego bohatera, między innymi w byłego przywódcę gangu motocyklowego oraz uzbrojonego agenta rządowego. Poza nowymi misjami, okraszonymi przerywnikami filmowymi, otrzymamy możliwość zdobycia unikalnych broni, strojów czy pojazdów (np. transporter opancerzony i motocykl), które wykorzystamy także w głównym wątku fabularnym. Chociaż twórcy określają Dead Rising 3 Apocalypse Edition mianem ostatecznej wersji gry, zdają się oni zapominać o opublikowanym w czerwcu rozszerzeniu Super Ultra Dead Rising 3 Arcade Remix Hyper Edition EX Plus Alpha. Przekształca ono produkcję w radosny i absurdalny sandbokoswy beat 'em up, przeznaczony dla maksymalnie czterech osób. Póki nie otrzymamy innych informacji, możemy śmiało zakładać, że Capcom udostępni odpłatnie dodatek w niedalekiej przyszłości.

Dead Rising 3 pierwotnie ukazało się w listopadzie 2013 roku, jako tytuł startowy konsoli Xbox One. Produkcja zebrała przyzwoite oceny w mediach i sprzedała się w nakładzie 1,2 mln egzemplarzy. Głównym bohaterem gry jest Nick Ramos, który stara się przetrwać, a następnie wydostać z miasta opanowanego przez zombie. Seria Dead Rising istnieje już od kilku dobrych lat i doczekała się trzech pełnoprawnych odsłon oraz kilku spin-offów, takich jak Dead Rising: Chop Till You Drop (remake „jedynki” na Wii), Dead Rising 2: Off The Record („dwójka” oglądana z perspektywy innego bohatera).

  1. Oficjalna strona gry Dead Rising 3