Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 kwietnia 2020, 11:00

autor: Pri

Dead Island 2 ukaże się na PS5 i Xbox Series X

Według oferty pracy dla dyrektora artystycznego w Dambuster Studios, kontynuacji Dead Island możemy spodziewać się nie tylko na obecnych platformach, ale także na konsolach nowej generacji.

Oczekiwana od lat kontynuacja Dead Island wciąż powstaje i chociaż oficjalnie została zapowiedziana jedynie na PC, Xboksa i PlayStation 4, według oferty pracy dla dyrektora artystycznego w Dead Island 2 będzie można zagrać również na konsolach nowej generacji.

Dead Island 2 ukaże się na PS5 i Xbox Series X - ilustracja #1
Czy długie oczekiwanie na tytuł okaże się tego warte?

Prace nad tytułem trwają już od 2012 roku i wielu graczy straciło nadzieję na to, że sequel Dead Island kiedykolwiek ujrzy światło dzienne. Dambuster Studios jest już trzecim studiem, które podejmuje się wyzwania, ale póki co nie wygląda na to, aby mieli się poddać – przeciwnie, w odróżnieniu do poprzedników celują także w nową technologię.

W ofercie, którą możemy znaleźć na oficjalnej stronie studia, napisano:

To fantastyczna okazja, by wspomóc swoją karierę jako dyrektor artystyczny, prowadzący zespół, który pracuje nad przełomowym tytułem na obecne oraz przyszłe platformy. Zapewniamy pracę w postępowym, myślącym przyszłościowo studiu. Jeżeli masz doświadczenie w prowadzeniu światowej klasy zespołów przy pracach nad tytułami AAA skupionymi na konsolach – mamy dla ciebie nowe wyzwanie.

Z tekstu wynika, że twórcy planują wydać grę zarówno na obecne, zapowiedziane oficjalnie platformy, jak i na konsole Xbox Series X i PS5. Czy zła passa Dead Island 2 się skończyła i w końcu poznamy datę premiery gry? Miejmy nadzieję.

  1. Oficjalna strona Dambuster Studios
  2. Oferta pracy dyrektora artystycznego
  3. Dead Island 2 – już trzecie studio zabiera się za prace nad grą