Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 sierpnia 2018, 12:51

autor: Aquma

DayZ pojawiło się w Microsoft Store. Będzie wsparcie dla One X

W sklepie Microsoft Store pojawił się profil DayZ – sandboksowego zombie survivalu od czeskiego studia Bohemia Interactive. Na razie gra dostępna jest jedynie dla wybranych testerów.

DayZ zmierza na Xboksa One. - DayZ pojawiło się w Microsoft Store. Będzie wsparcie dla One X - wiadomość - 2018-08-02
DayZ zmierza na Xboksa One.

DayZ – sandboksowy zombie survival autorstwa czeskiego studia Bohemia Interactive – pojawiło się w programie Xbox Game Preview w Microsoft Store. Na razie tytuł jest oferowany jedynie wybranej grupie testerów objętych programem Xbox Insider, jednak niedługo rozpocznie się nabór do zamkniętych beta-testów. Data udostępnienia gry wszystkim zainteresowanym również nie powinna być zbyt odległa (na razie wiemy jedynie, że nastąpi to w 2018 roku).

DayZ w Microsoft Store.
DayZ w Microsoft Store.

Warto odnotować, że na sfotografowanym profilu gry w Microsoft Store można znaleźć informacje o wsparciu dla Xboksa One X, o którym deweloperzy informowali już jakiś czas temu. Produkcja umożliwi granie w rozdzielczości 4K – na razie nie mamy żadnych dodatkowych detali, nie ma więc pewności, czy posiadacze najmocniejszej konsoli stacjonarnej na rynku będą mogli liczyć na jakieś dodatkowe fajerwerki graficzne. Wiadomo natomiast, że gracze zainteresowani omawianą produkcją będą musieli zarezerwować 12,9 GB na dysku swojego Xboksa.

4K potwierdzone.
4K potwierdzone.

DayZ jest dostępne na PC od grudnia 2013 r. (w ramach programu Wczesnego Dostępu, który opuści do końca bieżącego roku). Przez lata tytuł ten przeszedł daleko idące zmiany, dzięki którym stał się znacznie bardziej rozbudowany i przystępny. Twórcy planują także wersję na PlayStation 4, jednak w jej wypadku niemożliwe jest określenie nawet przybliżonej daty premiery.

  1. DayZ – strona oficjalna
  2. Wracamy do DayZ - w jakiej formie jest Steamowy bestseller?
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

DayZ

DayZ