Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 października 2011, 10:40

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Data wydania dema gry Afterfall: InSanity i współpraca z Amnesty International

Gra akcji Afterfall: InSanity w listopadzie doczeka się wersji demonstracyjnej prezentującej fragment kampanii dla jednego gracza. Polski deweloper Nicolas Games Intoxicate podpisał także umowę z organizacją Amnesty International.

Polski producent Nicolas Games Intoxicate zapowiedział wersję demonstracyjną gry Afterfall: InSanity, która ukaże się dziesięć dni przed premierą końcowego produktu. Ogłoszono także współpracę z organizacją Amnesty International.

Osoby chcące sprawdzić nadchodzące dzieło studia Nicolas Games Intoxicate przed jego wydaniem, będą mogły zaopatrzyć się w demo zawierające fragment kampanii dla jednego gracza. Próbka zostanie udostępniona 15 listopada. Nie ujawniono jej dokładnej zawartości, ale najnowszy teaser powinien dać Wam ogólny obraz Afterfall: InSanity.

Przy okazji twórcy zawarli umowę z Amnesty International – organizacją zajmującą się obroną praw człowieka. Jest to związane z ogłoszoną w zeszłym tygodniu akcją Afterfall: InSanity $1 pre-order, dającą szansę na przedpremierowy zakup gry po wpłaceniu zaledwie jednego dolara. Podstawowy warunek jest jednak bardzo wymagający – stosowny pre-order musiałoby złożyć co najmniej 10 milionów graczy.

Już teraz widać, że tego pułapu niemal na pewno nie uda się osiągnąć – według informacji na oficjalnej stronie internetowej, do tej pory z promocji skorzystało zaledwie 17 221 graczy. Do premiery produkcji studia Nicolas Games Intoxicate pozostał nieco ponad miesiąc, więc w tym tempie nie uda się nawet zbliżyć do ustalonego limitu. W takim przypadku całość przychodów uzyskanych ze wspomnianego dolara trafi na konto organizacji Amnesty International, która wykorzysta zebrane pieniądze na cele dobroczynne. Po więcej informacji na temat akcji zapraszamy do poprzedniej wiadomości.

Afterfall: InSanity zadebiutuje 25 listopada na PC. W planach są również edycje na PlayStation 3 oraz Xboksa 360, ale ich premiery powinniśmy się spodziewać nie wcześniej, niż w 2012 roku. Pudełkowa wersja ukaże się w polskiej wersji językowej za sprawą firmy CD Projekt w cenie 99,99 złotych, a w głównej roli usłyszymy Michała Żebrowskiego.