Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2010, 08:16

autor: Jiker

Data premiery trybu sieciowej kooperacji dla Lara Croft and the Guardian of Light

Studio Crystal Dynamics poinformowało za pośrednictwem Twittera, że długo oczekiwany tryb sieciowej kooperacji do gry Lara Croft and the Guardian of Light w wersji na Xboksa 360 zostanie udostępniony 27 października, czyli w najbliższą środę.

Studio Crystal Dynamics poinformowało za pośrednictwem Twittera, że długo oczekiwany tryb sieciowej kooperacji do gry Lara Croft and the Guardian of Light w wersji na Xboksa 360 zostanie udostępniony 27 października, czyli w najbliższą środę.

Pierwotnie sieciowa kooperacja miała zostać uruchomiona wraz z premierą nowych przygód Lary Croft w serwisie Xbox Live Arcade (18 sierpnia), jednakże zapowiedź pozostała niespełniona. Studio Crystal Dynamics obiecało wówczas poprawę i oznajmiło, że tryb ujrzy światło dzienne wraz z debiutem edycji przeznaczonych na PlayStation 3 i PC (do czego doszło 29 września). Także ten termin nie został jednak dotrzymany.

W ramach rekompensaty, pierwszy z pięciu zapowiedzianych dodatków DLC dedykowanych Lara Croft and the Guardian of Light zostanie udostępniony posiadaczom Xboksa 360 za darmo. Wprowadzi on do gry – podobnie zresztą jak dwa kolejne – nowe lokacje i wiążące się z nimi zagadki.

Data premiery trybu sieciowej kooperacji dla Lara Croft and the Guardian of Light - ilustracja #1

Aktualnie kooperację można przetestować tylko w trybie offline.

Należy jednak pamiętać, że DLC pozostanie darmowe tylko przez 30 dni (po miesiącu trzeba będzie za nie zapłacić pełną cenę). Następne cztery rozszerzenia będą udostępniane w regularnych odstępach czasowych. Ostatnie z nich trafi do sprzedaży pod koniec tego roku. Dwa finalne dodatki wprowadzą do gry nowych grywalnych bohaterów.

Kiedy tryb sieciowej kooperacji będą mogli przetestować użytkownicy PlayStation 3 i PC? Przedstawiciele Crystal Dynamics twierdzą, że stanie się to w późniejszym terminie, który zostanie ogłoszony niebawem. Stosowna aktualizacja ujrzy światło dzienne najprawdopodobniej w listopadzie. Pragniemy jednocześnie zauważyć, że pierwszy z dodatków DLC, który na X360 będzie bezpłatny, na PS3 i PC będzie dostępny za pełną cenę.

Pełna wersja Lara Croft and the Guardian of Light w wersji na Xboksa 360 kosztuje 1200 punktów Microsoftu. Gra nie jest kolejną odsłoną marki Tomb Raider, a raczej swego rodzaju spin-offem, w którym akcja przedstawiona została w rzucie izometrycznym. Larze w trakcie przygody pomocą służy wojownik Majów o imieniu Totec.