Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 26 czerwca 2018, 17:35

autor: "Vergil"

Data premiery The Walking Dead Our World – Pokemon GO z zombiakami

OVERKILL's The Walking Dead oraz The Walking Dead: A Telltale Games Series - The Final Season nie są jedynymi produkcjami ze „szwendaczami” w roli głównej, które zadebiutują w tym roku. W lipcu na smartfonach i tabletach pojawi się bowiem Our World - gra AR zainspirowana przez słynne Pokemon GO.

The Walking Dead: Our World jest jedną z produkcji czerpiących garściami z dorobku Pokemon GO. Tytuł, który osadzono w uniwersum serialu opartego na licencji komiksów Roberta Kirkmana, zadebiutował na Filipinach, w Norwegii oraz w Australii w ramach tak zwanego „soft launchu”. Niedługo będą mogli go sprawdzić gracze z całego świata; ekipa Next Games ujawniła bowiem, że premiera jej dzieła na smartfonach i tabletach z systemami iOS i Android odbędzie się 12 lipca 2018 roku. Z tej okazji autorzy opublikowali humorystyczny zwiastun, który znajdziecie poniżej.

Jak nietrudno się domyślić, The Walking Dead: Our World zabierze nas do świata opanowanego przez hordy krwiożerczych zombie, w którym przyjdzie nam walczyć o przetrwanie. W toku zmagań będziemy nie tylko eliminować adwersarzy, lecz także szukać zaopatrzenia oraz realizować cele misji; w trakcie naszych wojaży spotkamy bohaterów wyżej wspomnianego serialu, na czele z Darylem Dixonem, Rickem Grimesem czy Michonne. Na chętnych będą również czekać cotygodniowe wyzwania, na potrzeby których połączą siły z innymi graczami, by wspólnie zdobywać cenne nagrody.

Niczym w Pokemon GO zarówno oponenci, którym będziemy stawiać czoła w trakcie zabawy, jak i przedmioty czekające na zebranie, pojawią się bezpośrednio w naszym otoczeniu obserwowanym przez kamerę tabletu lub smartfona. Jeśli więc podoba Wam się taki model rozgrywki, możecie już szykować powerbanki – gra będzie korzystać z modułu GPS, który opróżnia baterię w zastraszającym tempie.

Patrz w lusterka – zombie są wszędzie! - Data premiery The Walking Dead Our World – Pokemon GO z zombiakami - wiadomość - 2018-06-26
Patrz w lusterka – zombie są wszędzie!

Warto odnotować, że The Walking Dead: Our World nie jest jedyną grą zainspirowaną przez Pokemon GO, którą mogą (lub będą mogli jeszcze w tym roku) sprawdzić gracze. Na urządzeniach mobilnych jest bowiem dostępne Jurassic World Alive, z kolei jesienią w sklepach Google i Apple pojawi się Harry Potter: Wizards Unite. Oczywiście na sprawdzenie od niemal sześciu lat czeka jeszcze popularny Ingress, czyli wcześniejsze dzieło studia Niantic.

  1. Oficjalna strona internetowa The Walking Dead: Our World