Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 grudnia 2009, 10:00

autor: Jiker

Data premiery futurystycznego MMO Global Agenda

Funkcjonujące od dwóch lat studio Hi-Rez ujawniło datę premiery swojego pierwszego dzieła – pecetowej pozycji o tytule Global Agenda. Futurystyczna produkcja, łącząca w sobie zasady MMO, gry akcji TPP oraz cRPG, zadebiutuje na rynku 1 lutego 2010 roku.

Funkcjonujące od dwóch lat studio Hi-Rez ujawniło datę premiery swojego pierwszego dzieła – pecetowej pozycji o tytule Global Agenda. Futurystyczna produkcja, łącząca w sobie zasady MMO, gry akcji TPP oraz cRPG, zadebiutuje na rynku 1 lutego 2010 roku.

Jednocześnie przedstawiciele Hi-Rez Studios uruchomili możliwość nabycia gry za pośrednictwem systemu zamówień przedpremierowych. Produkcję znajdziecie w ofercie oficjalnego sklepu Global Agenda i Amazon Marketplace (limitowana edycja pudełkowa dostępna póki co wyłącznie dla mieszkańców Ameryki Północnej, składająca się z gry, albumu z grafikami i plakatu), a także platformy Steam (promocyjna cena na poziomie 40,49 euro).

Data premiery futurystycznego MMO Global Agenda - ilustracja #1

Przedpremierowe nabycie Global Agenda wiąże się z kilkoma gratyfikacjami. Przede wszystkim upoważnia do wzięcia udziału styczniowej fazie zamkniętych beta-testów gry. Gracze, którzy zarejestrują swój egzemplarzy gry na łamach oficjalnego serwisu Global Agenda otrzymają także ekskluzywny zestaw przedmiotów – w tym specjalny hełm. Kolejnym atutem jest z pewnością możliwość wcześniejszego zarezerwowania swojego pseudonimu, jak i nazwy Agencji, którą będzie można założyć i zarządzać po zdecydowaniu się na przejście na płatny model rozgrywki – tzw. Global Agenda: Conquest.

Conquest to nazwa specjalnego trybu zabawy, do którego dostęp uzyska się poprzez regularne opłacanie abonamentu (w wysokości 10,99 euro na miesiąc). Dzięki temu gracz otrzyma możliwość wzięcia udziału w starciach Alliance vs. Alliance. Otóż, będzie to rozbudowana kampania, w której wrogie agencje będą toczyć walkę PvP na otwartym terytorium. Agencje będą podbijać nowe obszary, konstruować infrastrukturę, budować pojazdy oraz uczestniczyć w raidach. W podstawowej wersji gry rozgrywka ograniczona zostanie do standardowych questów/misji rozgrywanych w trybie kooperacji przeciwko sztucznej inteligencji oraz szybkich meczy, toczonych na stosunkowo niewielkich mapach.

Więcej szczegółów na temat różnic pomiędzy podstawową edycją gry (za którą nie będziemy musieli opłacać abonamentu) i wersji Conquest znajdziecie w naszej poprzedniej wiadomości na temat Global Agenda. Dodatkowych informacji na temat rozgrywki dostarczy Wam nasza Encyklopedia oraz oficjalna strona gry.