Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 listopada 2019, 19:00

autor: qjin

Data premiery Factorio

Studio Wube Software poinformowało o dacie premiery pełnej wersji strategii Factorio. Gra opuści wczesny dostęp po znacznym opóźnieniu. I niestety nie nastąpi to szybko, bo dopiero za niespełna rok.

Factorio będzie tkwić jeszcze we wczesnym dostępie niespełna rok. - Data premiery Factorio - wiadomość - 2019-11-15
Factorio będzie tkwić jeszcze we wczesnym dostępie niespełna rok.

Mimo że autorzy strategii ekonomicznej Factorio zapowiadali opuszczenie wczesnego dostępu pod koniec marca 2018 roku, to ostatecznie tak się nie stało. Choć cena została zwiększona, to nie doczekaliśmy się premiery pełnej wersji. Prace się przeciągają, do czego zresztą twórcy sami się przyznali w dzisiejszym komunikacie, ale pojawiło się światełko w tunelu. Studio Wube Software ujawniło na swojej stronie internetowej, że gra w wersji 1.0 ukaże się ostatecznie 25 września 2020 roku.

W ogłoszeniu twórcy zdradzili, że musieli zmienić podejście, ponieważ gdyby kontynuowali to, co sobie założyli (gra wyjdzie, kiedy będzie gotowa), to tak naprawdę ten okres mógłby trwać w nieskończoność. Factorio na obecnym etapie jest dość dopracowaną produkcją. Autorzy podkreślili, że „gdybyśmy nacisnęli przycisk uruchomienia wersji 1.0, to nie wydarzyłaby się katastrofa”. Postanowili skupić się na najważniejszych aspektach gry, a po premierze pełnej wersji zajmą się w pełni rozbudową zawartości i mniej priorytetowymi rozwiązaniami. Studio nie przestanie rozwijać Factorio nawet po wydaniu aktualizacji oznaczonej numerem 1.0.

Studio zatrudniło również nowych pracowników. - Data premiery Factorio - wiadomość - 2019-11-15
Studio zatrudniło również nowych pracowników.

Factorio tworzone jest wyłącznie z myślą o komputerach osobistych. Gra znajduje się we wczesnym dostępie od 25 lutego 2016 roku (była przedtem do kupienia na oficjalnej stronie internetowej studia). Nie przeszkodziło jej to w odniesieniu dużego sukcesu, gdyż od tego czasu sprzedano ponad milion egzemplarzy.