Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2020, 09:21

autor: Froozyy

Data premiery drugiego sezonu w drugim rozdziale Fortnite

Drugi sezon w drugim rozdziale Fortnie zostanie wprowadzony za niespełna miesiąc. Na razie twórcy nie podają, jakie będzie zawierał nowości, ale dowiedzieliśmy się, że najbliższa aktualizacja (jeszcze przed startem drugiego sezonu) wprowadzi do gry system fizyki Chaos, wchodzący w skład silnika Unreal Engine.

Znamy datę rozpoczęcia kolejnego sezonu w Fortnite. - Data premiery drugiego sezonu w drugim rozdziale Fortnite - wiadomość - 2020-01-25
Znamy datę rozpoczęcia kolejnego sezonu w Fortnite.

Ujawniono datę premiery drugiego sezonu w drugim rozdziale Fortnite: Battle Royale. Pojawi się on za niespełna miesiąc, czyli 20 lutego, ale na razie twórcy nie zdradzają, jakie konkretnie będzie zawierał nowości. Przed tym jednak, na początku lutego, udostępniona zostanie aktualizacja, oznaczona numerem 11.50, która oprócz dodatkowych wyzwań oraz wydarzenia wprowadzi do gry także system fizyki Chaos, wchodzący w skład silnika Unreal Engine.

To system, dzięki któremu destrukcja otoczenia jest bardziej realistyczna (filmik ukazujący jego możliwości umieszczamy poniżej). Twórcy, chcąc uniknąć problemów przy wprowadzeniu nowej fizyki na oficjalne serwery, już teraz rozpoczęli testy w małej grupie graczy. Zaznaczają również, że zależy im na tym, aby mimo planowanych zmian „Fortnite zachowywał się jak Fortnite.”

Warto przypomnieć, że w październiku zeszłego roku Fortnite: Battle Royale otrzymał drugi rozdział, który wprowadził do gry sporo zmian, m.in. nową mapę oraz postacie. Na początku stycznia dowiedzieliśmy się, że produkcja wygenerowała aż 1,8 mld dolarów przychodu w 2019 roku, co uczyniło ją najlepiej zarabiającym tytułem free-to-play w tamtym okresie.