Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 grudnia 2020, 16:54

Data premiery Control Ultimate Edition na PS5 i XSX/S; liczne usprawnienia w grze

Studio Remedy Entertainment ogłosiło datę premiery Control Ultimate Edition na PlayStation 5 oraz Xboksa Series X i S. Ponadto ujawniono, że tytuł zaoferuje na tych konsolach dwa tryby grafiki, w tym z ray tracingiem.

Na początku listopada informowaliśmy, że premiera Control Ultimate Edition na PS5 i Xboksa Series X/S została opóźniona. Na wydanie owych wersji poczekamy do 2 lutego (wersja cyfrowa) i 2 marca 2021 roku (pudełkowa). Pierwotnie miały one ukazać się na konsolach nowej generacji przed końcem bieżącego roku.

Ponadto fińskie studio Remedy Entertainment ujawniło na swoim Twitterze, że na PS5 oraz Xboksach Series X i Series S gracze będą mogli wybrać pomiędzy dwoma trybami działania. Wydajnościowy zapewni 60 klatek na sekundę, natomiast graficzny 30 fps, ale przy lepszej oprawie wizualnej, z aktywnymi efektami opartymi na ray tracingu. Niestety, producent nie ujawnił docelowych rozdzielczości, ale można założyć, że na Xboksie Series S będzie ona wyraźnie niższa. Z okazji ogłoszenia opublikowano krótki teaser, będący przedsmakiem przed pełnoprawnym zwiastunem, który pokaże oba tryby grafiki na PS5.

Control zostało wydane 27 sierpnia 2019 roku wyłącznie na PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. W sierpniu tego roku pojawiła się w sprzedaży na tych platformach edycja Ultimate, zawierająca wszystkie dodatki DLC (The Foundation i AWE), którą – zgodnie z zapowiedzią – wkrótce otrzymają użytkownicy PS5 i Xboksa Series X/S. Control do tej pory trafiło w sumie do ponad 2 mln graczy.