Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2022, 16:49

To ostatni weekend życia Survarium, darmowej gry współtwórców STALKER-a

Gracze mają ostatnią okazję, by sprawdzić Survarium przed zamknięciem serwerów i zniknięciem tej darmowej strzelanki ze Steama.

Jeszcze tylko przez kilka dni będzie można zagrać w Survarium. Dzieło zespołu założonego przez współtwórców serii S.T.A.L.K.E.R. zakończy żywot po ponad siedmiu latach spędzonych we wczesnym dostępie oraz dziesięciu latach rozwoju najpierw w wersjach alfa, a potem beta.

Zamknięcie serwerów gry poprzedziło usunięcie mikropłatności i wsparcia technicznego w kwietniu. Natomiast od połowy maja trwa pożegnalne wydarzenie w grze, które zakończy się jednocześnie z ostatecznym zniknięciem tytułu z katalogu Steama. Survarium dokona żywota we wtorek 31 maja o godzinie 22:59 czasu polskiego.

Więcej na temat gry, jej historii i okoliczności zamknięcia serwerów, a także nowego projektu studia Vostok Games, przeczytacie w naszej poprzedniej wiadomości o Survarium z lutego.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej