Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 19 sierpnia 2020, 17:30

Darmowe Pokemon Cafe Mix pobrano 5 milionów razy

Firma The Pokemon Company pochwaliła się 5 milionami pobrań darmowego Pokemon Cafe Mix. W ramach podziękowania od twórców gracze otrzymają skromny prezent po zalogowaniu do gry.

Nikt chyba nie wątpi w potęgę Pokemonów, niekwestionowanie jednej z największych marek w branży gier wideo. Niemalże każda produkcja sygnowana logo kieszonkowych potworów, choćby nie wiadomo jak skromna, zyskuje sporą popularność. Dowodem jest sukces Pokemon Cafe Mix, prostej gry logicznej wydanej w czerwcu na Switchu oraz urządzeniach mobilnych. Grupa The Pokemon Company poinformowała, że w ciągu dwóch miesięcy ten darmowy tytuł pobrano 5 milionów razy.

Wynik ten może i nie umywa się do szaleństwa, jakie wywołała inna produkcja mobilna na licencji Pokemonów. Wypada jednak zauważyć, że Pokemon Cafe Mix to o wiele mniej rozbudowana produkcja niż nawet premierowe wydanie Pokemon GO (nie mówiąc już o obecnej wersji po licznych aktualizacjach). W grze studia Genius Sonority prowadzimy kawiarnię dla pokemonów i dostarczamy im złożone przez nie zamówienia. W praktyce sprowadza się to do zestawu prostych minigier, w których łączymy ikony reprezentujące różne stworki. Zadowoleni klienci mogą dołączyć do personelu naszego przybytku i pomagać nam w kolejnych wyzwaniach.

Darmowe Pokemon Cafe Mix pobrano 5 milionów razy - ilustracja #1
Pokemony rządzą także na urządzeniach mobilnych.

Rzecz jasna w tytule nie zabrakło rozmaitych ograniczeń i usuwających je mikropłatności. Na szczęście The Pokemon Company postanowiło podziękować graczom za sprawdzenie Pokemon Cafe Mix drobnymi prezentami. Jeśli zalogujecie się do gry pomiędzy godziną 8:00 17 sierpnia a 7:59 30 sierpnia (podajemy według czasu polskiego), otrzymacie 5 tysięcy złotych żołędzi (golden acorns) oraz po trzy sztuki obu rodzajów gwizdków. Te pierwsze pełnią funkcję wirtualnej waluty, natomiast te drugie pozwalają usunąć ikony stworków znajdujące się w wybranym rzędzie lub kolumnie w trakcie gry. Ponadto do 25 sierpnia Waszą kawiarnię mogą odwiedzić rzadcy goście, włącznie z popularną małpką z ósmej generacji Pokemonów.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej