Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 7 stycznia 2012, 08:05

autor: Adrian Werner

Darmowe Perełki XXVII - 6 stycznia 2012 roku

Przed wami dwudziesty siódmy przegląd najciekawszych gier freeware. Znajdziecie tu darmowe gry (w tym również te przeglądarkowe) które potrafią dostarczyć wiele zabawy, ale również ruszą nawet ana najsłabszych netbookach. Ten przegląd obejmuje siedem dni - od 31 grudnia 2011 roku do 6 stycznia 2012 roku

Witajcie pierwszym w tym roku przeglądzie gier darmowych. Znajdziecie w nim zestawienie najciekawszych tytułów freeware (także te przeglądarkowych) z ostatnich dni. Znajdziecie tu produkcje, które nie tylko zapewniają masę zabawy, ale najczęściej posiadają również tak niskie wymagania sprzętowe, że nawet proste netbooki nie będą miały problemów z ich udźwignięciem.

Poprzednie przeglądy:

.

.

OUTPOST: HEAVEN

Świetna strzelanka inspirowana kultowym Alien Breed. Kamera umieszczona jest wysoko nad głową bohatera, który musi przedrzeć się przez hordy krwiożerczych obcych. Całość może się pochwalić ładną grafią i niesamowitą grywalnością.

.

SPACE QUEST II

Fanowski remake Space Quest II, czyli jednej z najlepszych i najbardziej zabawnych przygodówek science-fiction w historii. Dla fanów gatunku pozycja obowiązkowa

.

VORHAUL STRIKES BACK

Ten tydzień był wyjątkowo dobry dla fanów Space Questa. Nie tylko wypuszczono wspomniany już remake części drugiej, ale swoją premierę miał również Vorhaul Strikes Back, czyli fanowska kontynuacja tej właśnie gry.To pierwsza nowa przygoda z tej serii od piętnastu lat, więc warto się zainteresować tym tytułem.

.

MAKING MONKEYS

Urocze połączenie platformówki i gry logicznej. Naszym zadaniem jest doprowadzenie małpki do kubka z kawą. W tym celu możemy tworzyć klony zwierzaka i wykorzystywać je do dotarcia do celu.

.

LOST CATACOMBS

Połączenie izometrycznej gry eksploracyjnej z elementami logicznymi. Wszystko to utrzymane w klimatach przywodzących na myśl filmową serię z Indianą Jonesem w roli głównej. Jako ambitny archeolog musimy przeszukiwać tajemne podziemia, rozwiązywać zagadki, szukać skarbów i unikać pułapek.

.

ORPHEUS

Piękna i niezwykle atmosferyczna platformówka inspirowana klasycznym greckim mitem.  Rozgrywkę urozmaicają zagadki logiczne bazujące na odgrywaniu na harfie melodii.

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej