Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 18 grudnia 2011, 10:02

autor: Adrian Werner

Darmowe Perełki XXIV - 18 grudnia 2011 roku

Przed wami piętnasty przegląd najciekawszych gier freeware. Znajdziecie tu darmowe gry (w tym również te przeglądarkowe) które potrafią dostarczyć wiele zabawy, ale również ruszą nawet ana najsłabszych netbookach. Ten przegląd obejmuje tydzień od 12 do 18 grudnia 2011 roku.

Witajcie w kolejnym przeglądzie gier darmowych. Jest to cykl, w którym raz w tygodniu prezentuję wam najciekawsze tytuły freeware (także te przeglądarkowe) z ostatnich dni. Znajdziecie tu produkcje, które nie tylko zapewniają masę zabawy, ale najczęściej posiadają również tak niskie wymagania sprzętowe, że nawet proste netbooki nie będą miały problemów z ich udźwignięciem.

Poprzednie przeglądy:

.

THESE ROBOTIC HEARTS OF MINE

Minimalistyczna gra logiczna, w której musimy tak manipulować zestawem kół zębatych, aby przyczepione do nich symbole serc osiągnęły właściwą pozycję na mapie. Brzmi prosto, ale po kilku poziomach wyzwania robią się naprawdę trudne. Ponadto, w tle opowiadana jest urocza historia miłosna. Wszystko to tworzy ciekawą mieszankę, której warto dać szansę.

.

PIRUETTE

Fascynująca interaktywna historia, w której odwiedzamy dawne ukochane głównego bohatera. Świetny styl graficzny, doskonale napisane dialogi i masa humory.


.

LOCKEHORN

Połączenie zręcznościówki i gry logicznej od mistrzów z Nitrome. Jako jedyny ocalały przed zamrożeniem członek arktycznego plemienia musimy rozmrozić naszych rodaków. Problem w tym, że na każdej z plansz roi się od potworów. Do ich zabijania wykorzystujemy bryły lodu, które ślizgamy po lodzie. Wymaga to zarówno dobrego refleksu, jak i umiejętność planowania. Jak to zwykle bywa w przypadku produkcji autorstwa Nitrome zabawy jest masa.

.

MYOSTIS: CHAPTER 1

Klimatyczna przeglądarkowa przygodówka utrzymana w stylu noir. Wcielamy się w prywatnego detektywa, który otrzymuje list od swojej dawnej ukochanej z błaganiem o pomoc. Świetnie wykonana gra – grafika, choć prosta, doskonale podkreśla atmosferę, a zagadki są logiczne i dobrze przemyślane.

.

THEME HOTEL

Zabawna strategia ekonomiczna, w której budujemy hotel, a następnie nim zarządzamy i dbamy o zaspokajanie potrzeb gości.

.

DIBBLES 2: WINTER WOES

Gra logiczna inspirowana serią Lemmings. Naszym zadaniem jest takie umieszczanie obiektów na mapie, aby umożliwić grupie potworków szczęśliwe dotarcie do celu.

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej