Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 11 grudnia 2011, 13:14

autor: Adrian Werner

Darmowe Perełki XXIII - 11 grudnia 2011 roku

Przed wami piętnasty przegląd najciekawszych gier freeware. Znajdziecie tu darmowe gry (w tym również te przeglądarkowe) które potrafią dostarczyć wiele zabawy, ale również ruszą nawet ana najsłabszych netbookach. Ten przegląd obejmuje tydzień od 4 do 11 grudnia 2011 roku.

Witajcie w kolejnym przeglądzie gier darmowych. Jest to cykl, w którym raz w tygodniu prezentuję wam najciekawsze tytuły freeware (także te przeglądarkowe) z ostatnich dni. Znajdziecie tu produkcje, które nie tylko zapewniają masę zabawy, ale najczęściej posiadają również tak niskie wymagania sprzętowe, że nawet proste netbooki nie będą miały problemów z ich udźwignięciem.

Poprzednie przeglądy:

ROBOTS CAN'T THINK

Urocze połączenie platformówki z grą logiczną. Kontrolowany przez nas robot może wspinać się po ścianach i suficie, teleportować i manipulować czasem.

AT A DISTANCE

At A Distance to wspaniała, choć bardzo nietypowa, kooperacyjna gra logiczna dla dwóch graczy, w której akcja ukazana jest z perspektywy pierwszej osoby. Autorem jest Terry Cavanagh, czyli twórca komercyjnej platformówki VVVVVV.

LEAVE CTHULHU ALONE

Pod tym rozbrajającym tytułem kryje się gra typu tower defense. Wcielamy się w samego Wielkiego Przedwiecznego, który zostaje przyzwany do naszego świata przez wiernego kultystę. Problem tkwi w tym, że rytuał nie został jeszcze ukończony, a armie nieprzyjaciół nie cofną się przed niczym aby takim pozostał. Na nasze barki (tudzież macki) spada więc obowiązek ochrony kultysty.

HOME SHEEP HOME 2

Śliczny graficznie koktajl gry logicznej z platformówką. Naszym zadaniem na każdym z poziomów jest doprowadzenie trzech owiec do punkty docelowego. Każda z nich ma inną wagę i skoczność, co jest szczególnie ważne z powodu obecności silnika fizycznego. Tym co wyróżnia ten tytuł są świetne pomysły na poziomy. Przykładowo, na jednym z nich musimy skakać po dachach jadących na autostradzie samochodów.

RANDOM HEROES

Random Heroes to platformówka w stylu retro, która nie oferuje co prawda żadnych oryginalnych pomysłów, ale wynagradza to jakością wykonania, ciekawymi poziomami i dobrą mechaniką akcji.

SNEAK THIEF: FOURTH FIND

Kreskówkowa przygodówka o mocnym humorystycznym zacięciu, w której wcielamy się w pechowego złodzieja.

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej