Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 27 listopada 2011, 22:28

autor: Adrian Werner

Darmowe Perełki XXI - 27 listopada 2011 roku

Przed wami piętnasty przegląd najciekawszych gier freeware. Znajdziecie tu darmowe gry (w tym również te przeglądarkowe) które potrafią dostarczyć wiele zabawy, ale również ruszą nawet na najsłabszych netbookach. Ten przegląd obejmuje tydzień od 11 do 20 l7stopada 2011 roku.

Witajcie w kolejnym przeglądzie gier darmowych. Jest to cykl, w którym raz w tygodniu prezentuję wam najciekawsze tytuły freeware (także te przeglądarkowe) z ostatnich dni. Znajdziecie tu produkcje, które nie tylko zapewniają masę zabawy, ale najczęściej posiadają również tak niskie wymagania sprzętowe, że nawet proste netbooki nie będą miały problemów z ich udźwignięciem.

.

.

.

TREASURE ADVENTURE GAME

 

Doskonała platformówka o otwartej strukturze świata. Wcielamy się w małego pirata, z hakiem zamiast ręki i papugą na ramieniu. Wirtualne uniwersum żyje własnym życiem - pory dnia ulegają zmianie, postacie niezależne chodzą z miejsca na miejsce itp. W podróżowaniu pomaga nam natomiast własna łódź, którą możemy modyfikować i rozbudowywać. Wspaniale ambitna gra i jedna z najlepszych darmowych platformówek od długiego czasu.

.

CABALS

Cabals to śliczna gra karciana mocno inspirowana twórczością H.P.Lovecrafta

.

K.O.L.M. 2

Melancholijna platformówka, w której sterujemy starym robotem.

.

EGRESS

Urocza pod względem graficznym i intrygująca fabularnie przygodówka science-ficion. Jako członek ekipy zwiadowczej udajemy się na pokład gwiezdnej sądy w celu wykonania potrzebnych napraw. Prosta misja komplikuje się, gdy spotykamy obcą formę życia.

.

CREEPER WORLD: EVERMORE

Darmowa wersja jednego z najlepszych tower defense w historii. Co ciekawe, twórcy każdego dnia dodają jeden nowy poziom.

.

ARMED WITH WINGS: CULMINATION

Stylowa platformówka, z dużą ilością eksploracji, wspaniałą grafiką oraz animacją, rozbudowanym systemem walki i silnym scenariuszem.

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej