Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 30 października 2011, 18:44

autor: Adrian Werner

Darmowe Perełki XVII - 30 października 2011 roku

Przed wami piętnasty przegląd najciekawszych gier freeware. Znajdziecie tu darmowe gry (w tym również te przeglądarkowe) które potrafią dostarczyć wiele zabawy, ale również ruszą nawet na najsłabszych netbookach. Ten przegląd obejmuje tydzień od 24 do 30 października września 2011 roku.

Witajcie w kolejnym przeglądzie gier darmowych. Jest to cykl, w którym raz w tygodniu prezentuje wam najciekawsze tytuły freeware (także te przeglądarkowe) z ostatnich dni. Znajdziecie tu produkcje, które nie tylko zapewniają masę zabawy, ale posiadają również tak niskie wymagania sprzętowe, że nawet proste netbooki nie będą miały problemów z ich udźwignięciem.

Zanim zacznę dzisiejszy przegląd muszę koniecznie wspomnieć o inicjatywie PIRATE KART.  To duża paczka ponad 300 darmowych gier przygotowana na tegoroczny Festiwal Gier Niezależnych (Independent Games Festival). Świetna sprawa, prawdziwa kopalnia ciekawych amatorskich produkcji. Każdy znajdzie coś dla siebie.

XENOSQUAD

Przeglądarkowa turowa gra taktyczna. Taki uproszczony XCOM w trójwymiarowej grafice. Całość niemożliwie wciąga.

RED ROGUE

Ciekawe połączenie platformówki z gatunkiem roguelike. Gra rozgrywana jest w typowym dwuwymiarze, ale jednocześnie oferuje olbrzymi otwarty świat do zwiedzania. Całości uroku dodaje grafika utrzymana w minimalistycznej konwencji retro

WAY

Śliczna kooperacyjna platformówka. Całość zaprojektowano pod dwóch graczy. Celem jest pokonywanie przeszkód i rozwiązywanie zagadek. Co ciekawe, postacie mogą się ze sobą porozumiewać jedynie za pomocą gestów.

YETI

Klimatyczna przygodówka, w której wcielamy się w reżysera filmów dokumentalnych. Gra opowiada o jego wyprawie do Himalajów w poszukiwaniu tytułowych yeti. Co ciekawe, całość ukazana jest perspektywy kamery filmowej reżysera.

RAGMEG ALLEYCAT

Utrzymana w konwencji retro zręcznościówka w której kierujemy kurierem na rowerze. Zadaniem gracza jest zbieranie przesyłek i unikanie zderzeń z pędzącymi pojazdami. Brzmi prosto, ale wymaga doskonałego refleksu. W zamian gra odwdzięcza się nam wysoką miodnością.

ABDUCTION DESTRUCTION

Zwariowana strzelanka, w której kontrolujemy łatający spodek walczący z siłami Ziemi. Naszą amunicją są samo ludzie. Wpierw musimy ich złapać i wciągnąć do wnętrza UFO, a następnie wystrzeliwujemy biedaków w nieprzyjacielskie pojazdy.


Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej