Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 16 października 2011, 15:59

autor: Adrian Werner

Darmowe Perełki XV - 16 października 2011 roku

Przed wami piętnasty przegląd najciekawszych gier freeware. Znajdziecie tu darmowe gry (w tym również te przeglądarkowe) które potrafią dostarczyć wiele zabawy, ale również ruszą nawet na najsłabszych netbookach. Ten przegląd obejmuje tydzień od 2 do 9 października września 2011 roku.

Witajcie w kolejnym przeglądzie gier darmowych. Jest to cykl, w którym raz w tygodniu prezentuje wam najciekawsze tytuły freeware (także te przeglądarkowe) z ostatnich dni. Znajdziecie tu produkcje, które nie tylko zapewniają masę zabawy, ale posiadają również tak niskie wymagania sprzętowe, że nawet proste netbooki nie będą miały problemów z ich udźwignięciem.

BEGONE

Ukazała się duża aktualizacja BeGone i jest to doskonała okazja by wspomnieć o tym tytule. Gra jest przeglądarkowym FPS-em nastawionym na tryb multiplayer. Działa na silniku Unity i prezentuje się naprawdę sympatycznie. Autorzy przygotowali pięć dużych map i masę śmiercionośnego uzbrojenia. Ciekawy projekt, który cały czas się rozwija. Jeśli lubicie pierwszoosobowe strzelanki to warto spróbować.


BRINE

Ciekawa platformówkowa gra eksploracyjna. Wcielamy się w dziewczynkę zagubioną na dnie oceanu i naszym zadaniem jest znalezienie drogi na powierzchnię. Nie będzie to łatwe, gdyż naszym tropem podąża morski potwór.


A TALE BY ALEX

Nietypowa platformówka, w które wcielamy się w chłopca obdarzonego dużą wyobraźnią, który śni na jawie o przeżywaniu emocjonujących przygód. Znajduje to odzwierciedlenie w mechanice zabawy. Na raz na ekranie wyświetlane są bowiem trzy światy; każdy z własną wersją chłopca. Wszystkimi nimi sterujemy jednocześnie i naszym zadaniem jest doprowadzenie ich do końca poziomu. Dodatkową atrakcją jest narracja bohatera, który opisuje losy pozostałych wersji samego siebie.


ARDEN's VALE

Retro przygodówka w stylu wczesnych King Questów. Wcielamy się w młodą dziewczynę imieniem Riel, która wyrusza na niebezpieczną wyprawę by ocalić swoją siostrę. Gra posiada sympatycznie poprowadzoną fabułę i masę pomysłowych zagadek do rozwiązania. Forum Adventure Game Studio (najpopularniejszego edytora przygodówek) wybrało ją produkcją października.


ONE AND ONE STORY

Doskonała platformówka inspirowana Braidem, w której co pewien czas mechanika zabawy ulega dramatycznym zmianom. Każdy poziom jest inny. Zanim zdążymy w pełni opanować jedną metodą musimy już uczyć się kolejnej. Do tego wszystkiego dochodzi intrygująca fabuła, która sprawia, że gramy również po to aby zobaczyć co się stanie dalej. Dla fanów platformówek pozycja absolutnie obowiązkowa.


DISMANTLEMENT: LUNCH

Jednoekranowa gra logiczna, w której musimy rozłożyć na kawałki pudełko z lunchem. Brzmi prosto, ale w rzeczywistości wymaga sporo sprytu i wytrwałości. Gra jest po japońsku, ale znajomość tego języka nie jest wcale potrzebna do zabawy.

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej