Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 21 sierpnia 2011, 19:32

autor: Adrian Werner

Darmowe Perełki VII - 21 sierpnia 2011

.Przed wami szósty przegląd najciekawszych gier freeware. Znajdziecie to darmowe gry (w tym również te przeglądarkowe) które potrafią dostarczyć wiele zabawy, ale również ruszą nawet na najsłabszych netbookach. Ten przegląd obejmuje tydzień od 15 do 21 sierpnia 2011 roku.

Witajcie w kolejnym przeglądzie gier darmowych. Jest to cykl, w którym raz w tygodniu prezentuje wam najciekawsze tytuły freeware (także te przeglądarkowe) z ostatnich dni. Znajdziecie tu produkcje, które nie tylko zapewniają masę zabawy, ale posiadają również tak niskie wymagania sprzętowe, że nawet proste netbooki nie będą miały problemów z ich udźwignięciem.

TRANSDIMENSIONAL 

Urocza platformówka, w której duży nacisk położono na eksplorację map. Wcielamy się w robota i naszym zdaniem jest odnalezienie części potrzebnych do naprawy sprzętu uszkodzonego przez potężne trzęsienie ziemi. Mocną stroną gry jest humor.

MONITOR POST

Najlepsza od dłuższego czasu przygodówka typu "escape the room".  Tradycyjnie zostajemy zamknięci w pokoju i musi wykombinować sposób na wydostanie się z niego. Tym co wyróżnia tę grę na tle większości produkcji tego typu są świetnie zaprojektowane zagadki, które wymagają kreatywnego myślenia, a nie jedynie dobrej pamięci.

CASTAWAY ISLAND TD

Dopracowanau gra strategiczna typu tower defense, której akcja toczy się na tropikalnej wyspie. Gra posiada ciekawą mechanikę budowania struktur. Nasza postać musi bowiem własnoręcznie wznieść wszystkie wieżyczki strażnicze. Oznacza to konieczność ciągłego biegania po mapie.

THE SECRET OF GRISLY MANOR

Dopracowana przygodówka, w której musimy odkryć sekrety jakie kryje rezydencja szalonego naukowca. Sympatyczne zagadki, interesująca i humorystyczna atmosfera oraz dopracowane aspekty techniczne. Jeśli lubicie przygodówki to The Secret of Grisly Manor powinien być godzien waszej uwagi.

CANOPY

Canopy to kolejna bardzo udana zręcznościówka niezwykle utalentowanego zespołu Nitrome. Tym razem kierujemy żarłocznym potworem. Naszym zadaniem jest bujanie się od gałęzi do gałęzi i zbierania owoców, przy jednoczesnym unikaniu żyjących w drzewach drapieżników. Całość jest typowa dla Nitrome, czyli świeża, świetnie wykonana i wciągająca jak diabli.

NEOPODS


Intrygująca gra logiczna, w której rozwiązujemy kolejne problemy z pomocą silnika fizycznego. Całość polega na takim manipulowaniu elementami mapy, aby rdzenie energetyczne przetoczyły się do nieaktywnych robotów.

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej