Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 3 czerwca 2012, 12:00

Darmowe Perełki - 3 czerwca 2012 roku

Przed wami trzydziesty pierwszy przegląd najciekawszych gier freeware. Znajdziecie tu darmowe gry (w tym również te przeglądarkowe) które potrafią dostarczyć wiele zabawy, ale również ruszą nawet ana najsłabszych netbookach. Ten przegląd obejmuje dni od 28 maja do 3 czerwca 2012 roku.

Witajcie w kolejnym przeglądzie gier darmowych. Znajdziecie w nim zestawienie najciekawszych tytułów freeware (także tych przeglądarkowych) z ostatnich dni. Pomogę wam odkryć produkcje, które nie tylko zapewniają masę zabawy, ale najczęściej posiadają również tak niskie wymagania sprzętowe, że nawet proste netbooki nie będą miały problemów z ich udźwignięciem.


Poprzednie przeglądy:

.


.

HAPPY JETS OF WATER

Dzisiejszy przegląd zaczynamy od Happy Jets of Water. To miodna i bardzo kolorowa strzelanka rozgrywana na zamkniętych arenach. Jako uzbrojony w pistolet na wodę chłopiec musimy zmierzyć z hordami wrogów. Samotna zabawa potrafi wciągnąć, ale gra rozwija w pełni skrzydła w trybie multiplayer, który możemy rozgrywać na jednym ekranie.

.

MEGA RAN IN LANGUAGE ARTS

Mega Ran in Language Arts: The Game to zabawna platformówka wzorowana na serii Mega Man. Całość jest wykonana w stylu retro i oferuje bardzo wysoki poziom trudności, więc jeśli lubicie wyzwania to ta gra powinna przypaść Wam do gustu.

.

BACK TO BED

Z kolei Back to Bed to fascynująca gra logiczna, w której wcielamy się w personifikację instynktu samozachowawczego pewnego lunatyka. Naszym zadaniem na każdym poziomie jest doprowadzenie do łóżka. W tym celu musimy usuwać przeszkody z jego drogi i przemieszkać przedmioty tak aby manipulować trasą lunatyka. Wszystkie mapy osadzone są w realiach snu, co daje doskonały surrealistyczny klimat. Back To Bed to prawdziwa perełka i nie powinniście jej przegapić.

.

SYMON

Graczy lubiących ambitne produkcje zainteresować powinien projekt zatytułowany Symon, w którym wcielamy się w sparaliżowago mężczyzne przebywającego w szpitalu. Dnie upływają mu na tworzeniu marzeń sennych. Tym, co czyni tę grę wyjątkową to fakt, że każda z tych opowieści ma postać mini-przygodówki, w której zagadki generowane są proceduralnie w oparciu o dziwną logikę snu. Efekt końcowy jest fascynujący i pokazuje, że da się wprowadzić element pełnej losowości bez utraty jakości narracji i jednocześnie stworzyć przygódówkę, która przy ponownym przechodzeniu zaoferuje zupełnie inne wyzwania.

.

SEQUESTER

Natomiast Sequester toTo niezwykle klimatyczna platformówka, której próbuje uratować duszę swojej zmarłej siostry uwięzionej w czyśćcu. Zabawa polega na odnajdowaniu drogi do wyjścia. Co jednak ciekawe, wszystkie poziomy ułożone są na ścianach trójwymiarowych kostek, więc po dojściu do krańca może przewrócić kostkę na jedną stronę, otwierając tym samym dostęp do nowych lokacji. Rozgrywkę uatrakcyjnia narracja prowadzona przez zmarłą siostrę. Wszystko to daje w sumie świetną produkcję, w której atmosfera wręcz wylewa się z ekranu.

.

GRAIN OF TRUTH

Przegląd zakończmy produkcją rodzimego zespołu. Grain of Truth to stworzona przez braci Rudowskich przygodówka z zapierającą dech w piersiach oprawą graficzną, pomysłowym zagadkami i wciągającą fabułą, której akcja toczy się w pełnej magii fantastycznej krainie. Polecam też zapoznanie się z wcześniejszą odsłoną tej serii.