Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 marca 2024, 12:44

Darmowe Call of Duty Warzone z premierą na „mobilkach”. Przesiadka z wersji stacjonarnej jest bezproblemowa

Już pod koniec marca zagramy w mobilne Call of Duty, w ramach którego powrócimy m.in. do klasycznego Verdańska.

Źródło fot. TiMi Studios/Activison Blizzard.
i

AKTUALIZACJA

Mobilna odsłona Call of Duty: Warzone oficjalnie zadebiutowała w bibliotekach Google Play i App Store. Tytuł jest dostępny za darmo.

Oryginalna wiadomość (28 lutego)

Poznaliśmy dokładną datę premiery popularnego Call of Duty: Warzone w wersji na urządzenia mobilne. Opracowywany przez TiMi Studios darmowy FPS z podgatunku battle royale zadebiutuje 21 marca tego roku – na urządzeniach z Androidem oraz iOS.

Warto zaznaczyć, że mobilne Warzone – jak sama nazwa wskazuje – zabierze nas niejako z powrotem do 2020 roku.

  • Głównym obszarem starć w trybiei battle royale będzie klasycznya mapa Verdańsk w wersji dla 120 graczy.
  • Ponadto w tym samym wariancie zabawy zagrać będziemy mogli zagrać jeszcze na Rebirth Island, przeznaczonej dla 48 osób.
  • Oprócz battle royale mobilni gracze darmowego CoD-a będą mogli rywalizować w standardowych trybach multiplayer, takich jak deathmatch, dominacja czy zabójstwo potwierdzone.
  • W ich ramach czekają nas starcia na sztandarowych dla serii mapach: Shipment, Scrapyard oraz Shoot House.

Co szczególnie ważne, podstawowa wersja Warzone i jej mobilna iteracja będą dzieliły progresję – czy to w obszarze karnetu bojowego, punktów doświadczenia konta, czy poziomów broni. Ponadto nadchodząca „mobilka” ma wykorzystywać wszystkie opcje wewnętrznego sklepu serii, znanego pod nazwą „Call of Duty HQ”. Integruje on wiele odsłon cyklu w jeden ekosystem.

Warto podkreślić, że w Call of Duty w wersji na smartfony będzie można grać za pomocą kontrolera. Otrzymamy również sporą swobodę, jeśli chodzi o opcje personalizacji gry, dotyczące m.in. ustawień graficznych czy interfejsu użytkownika.

Na koniec wspomnę, że jeśli zarejestrujecie się na oficjalnej stronie internetowej Call of Duty: Mobile (link znajdziecie pod trailerem) przed premierą gry, otrzymacie kilka bonusów w postaci elementów kosmetycznych.

Marcin Przała

Marcin Przała

Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Grami interesuje się od najmłodszych lat, a szczególne miejsce w jego sercu zajmują Call of Duty 4: Modern Warfare i Dragon Age: Początek. Zamiłowanie do elektronicznej rozrywki sprawiło, że tematem jego pracy licencjackiej stało się zjawisko immersji. Dzisiaj przede wszystkim miłośnik soulslike'ów oraz klasycznych RPG-ów. Poza grami lubi literaturę z gatunku dark fantasy, a ponadto od wielu lat z zapartym tchem śledzi rozgrywki angielskiej Premier League, gdzie gra jego ukochany klub – Chelsea.

więcej