Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lipca 2022, 13:50

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Call of Duty mierzy się z wyciekiem, jest sporo nowości

Wygląda na to, że słabe zabezpieczenia plików alfa w Call of Duty: Warzone Mobile spowodowały wyciek grafik koncepcyjnych, listy broni oraz map multiplayer nadchodzących strzelanek z serii CoD od Activision.

Jakiś czas temu wspominaliśmy o zbliżającym się Call of Duty: Modern Warfare 2, które dzięki krótkiemu teaserowi zyskało datę premiery. Jak się okazuje, to nie jedyna produkcja z tej serii od Activision, w którą zagramy. Szczegóły na temat nadchodzących gier spod szyldu Call of Duty pojawiły się dzięki nowemu, ogromnemu przeciekowi.

Przypomnijmy, iż niedawno Call of Duty: Warzone Mobile przechodziło zamknięte testy alfa, co doprowadziło do ujawnienia zapisów rozgrywki z tej produkcji. Co ciekawe, data-minerzy, którym udało się przejrzeć kod testowej wersji gry, odkryli m.in. grafiki koncepcyjne nie tylko odnoszące się do nadchodzącego Modern Warfare 2, ale również następnej odsłony serii, nad którą ma pracować studio Treyarch (z premierą wyznaczoną na 2024 rok).

Udostępnione grafiki pozwalają oszacować czas i miejsce akcji projektu. Wydarzenia mogą się rozgrywać w roku 1990 i dotyczyć pierwszej wojny w Zatoce Perskiej. Kluczową wskazówką może tu być samolot stojący w hangarze na mapie „Stealth” – najpewniej jest to F-117 Nighthawk, czyli maszyna mocno kojarzona z tamtym okresem.

Call of Duty mierzy się z wyciekiem, jest sporo nowości - ilustracja #1
Źródło: ResetEra

Poniżej przedstawiamy zawartość wspomnianego przecieku, którą zebrał w całość pewien użytkownik serwisu Reddit.

  1. Grafiki koncepcyjne z nienazwanego projektu.
  2. Grafiki map z trybu multiplayer nadchodzącego Call of Duty: Modern Warfare 2.
  3. Lista map (bez ekranów ładowania): Esports Gym, Exhume, Fallout, Favela, Firing Range, Floating Bay, Killhouse, Lighthouse, Luxury, Mountain Town i Narcos.
  4. Lista broni zawartych w MW2.
  5. Potwierdzenie mechaniki pływania w trybie multiplayer.
  6. Potwierdzenie mechaniki przesłuchań w MW2.
  7. Ulepszone pola walki.

Warto dodać, iż nie są to potwierdzone informacje i nie należy ich brać za pewnik. Niemniej przeciekowi nieco wiarygodności dodaje fakt, że twitterowe konto RealiityUK, na którym udostępniono owe grafiki, zostało zawieszone.

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko oczekiwać kolejnych informacji w tej sprawie.

Na koniec przypomnijmy, iż Call of Duty: Modern Warfare 2 ukaże się 28 października na PC, PS5, Xbox Series S/X, PS4 i Xbox One.

Poniżej możecie obejrzeć obszerny gameplay z nadchodzącej produkcji.

E3 2021