Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 3 grudnia 2020, 17:00

autor: AlexB

Darmowa gra w Epic Games Store - to ciepło oceniana metroidvania [Aktualizacja]

Dziś o godzinie 17:00 na platformie Epic Games Store udostępniona za darmo zostanie gra Cave Story+. Produkcję będzie można przypisywać do swoich kont do 10 grudnia.

[Aktualizacja] Cave Story+ można już zdobyć za darmo na platformie Epic Games Store. Natomiast w przyszłym tygodniu udostępnione zostaną Pillars of Eternity - Definitive Edition i Tyranny.

Za kilka godzin osoby posiadające konto na platformie Epic Games Store będą mogły zdobyć za darmo kolejną produkcję 2D w klasycznym stylu. Równo o 17:00 udostępnione zostanie na niej bowiem Cave Story+. Jednak tradycyjnie, zanim to nastąpi, wciąż można przypisywać do swoich kont produkcję oddaną w ręce graczy w ubiegłym tygodniu, czyli Spintires: MudRunner.

Cave Story+ jest opracowaną przez Studio Pixel odświeżoną wersją dwuwymiarowej platformówki typu metroidvania z 2004 roku. Od oryginału różni ją przede wszystkim obecność trzech zróżnicowanych poziomów trudności i sześciu nowych trybów gry. Sam kręgosłup tytułu pozostaje jednak niezmieniony - historia w nim zaprezentowana skupia się na bohaterze o imieniu Quote, który musi stawić czoła szalonemu Doctorowi i jego poplecznikom. Na przestrzeni zabawy protagoniście przychodzi przemierzać rozległe poziomy pełne przeszkód i pułapek oraz walczyć z przeciwnikami (w tym potężnymi bossami).

Cave Story+ zostało ciepło przyjęte przez media branżowe. Jego pecetowe wydanie może pochwalić się w serwisie Metacritic średnią ocen na poziomie 83/100 (na podstawie 6 recenzji).

  1. Cave Story+ na platformie Epic Games Store

Cave Story+ będzie można zdobyć za darmo w Epic Games Store do 10 grudnia. Czym zaskoczy nas platforma twórców Fortnite'a w przyszłym tygodniu? Gdy tylko się tego dowiemy, zaktualizujemy niniejszą wiadomość.

  1. Oficjalna strona platformy Epic Games Store