Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2012, 12:10

autor: Aver

Darksiders II – premiera dodatku DLC The Demon Lord Belial

Wczoraj studio Vigil Games zapowiedziało, że dziś posiadacze PC i konsoli Xbox 360 będą mogli nabyć trzecie obszerne DLC do gry Darksiders II – The Demon Lord Belial, w którym Śmierć udaje się na spustoszoną przez apokalipsę Ziemię, aby poszukiwać niedobitków ludzkości i stawić czoło tytułowemu demonowi. Europejscy użytkownicy PlayStation 3 uzyskają dostęp do rozszerzenia jutro.

Azmodan z Diablo III? Nie, to tylko Belial z Darksiders II - Darksiders II – premiera dodatku DLC The Demon Lord Belial - wiadomość - 2012-12-04
Azmodan z Diablo III? Nie, to tylko Belial z Darksiders II
The Demon Lord Belial
  • Trzeci – po Argul’s Tomb i Abyssal Forge – większy dodatek DLC do gry Darksiders II;
  • Rozszerzenie skupia się na poszukiwaniach niedobitków ludzkości na spustoszonej przez apokalipsę Ziemi;
  • Po drodze Śmierć stawi czoło demonicznemu władcy Belialowi;
  • Cena rozszerzenia to ok. 8 euro (mniej więcej 33 złote) w wersjach na PC i PS3 oraz 800 punktów Microsoftu na Xboksa 360.

Wczoraj na oficjalnej stronie serii Darksiders pojawiła się zapowiedź kolejnego dodatku DLC do przygód Śmierci w Darksiders II. Rozszerzenie nosi tytuł The Demon Lord Belial i już dziś będą je mogli pobrać posiadacze konsoli Xbox 360 i komputerów PC, a także amerykańscy użytkownicy PlayStation 3. W Europie premiera na urządzenie firmy Sony zapowiadana jest na jutro.

W DLC odwiedzimy ponownie spustoszoną przez apokalipsę Ziemię, gdzie podobno przetrwały niedobitki Trzeciego Królestwa – ludzkości. W poszukiwaniu prawdy na drodze Śmierci stanie demoniczny lord Belial, „jeden z najbardziej złowrogich przeciwników, jakich kiedykolwiek spotkał”.

Warto wspomnieć, że dostęp do DLC The Demon Lord Belial można było sobie zapewnić wraz z kupnem przepustki sezonowej Darksiders II, która była w pewien sposób świadectwem nadziei na sukces komercyjny, jakiego w drugiej odsłonie przygód Czterech Jeźdźców Apokalipsy wypatrywał wydawca tytułu – firma THQ. Niestety, sprzedaż gry w opinii jej włodarzy była sporym rozczarowaniem. W świetle tych doniesień Joe Madureira – dyrektor artystyczny serii – opuścił studio Vigil Games, a opisywany dziś dodatek DLC oraz wydanie Darksiders II na konsolę Wii U są najprawdopodobniej ostatnimi rozdziałami w historii serii.