Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 czerwca 2021, 10:01

Fanowska kontynuacja Dark Souls otrzymała datę premiery i nowy zwiastun

Zespół moderów odpowiedzialny za fanowską kontynuację Dark Souls jest coraz bliższy zakończenia prac. Ich projekt pod tytułem Dark Souls: Nightfall właśnie otrzymał datę premiery.

W SKRÓCIE:
  • W sieci pojawił się kolejny zwiastun ambitnej modyfikacji do Dark Souls: Remastered.
  • Projekt o nazwie Dark Souls: Nightfall to bezpośrednia kontynuacja serii.
  • Premiera moda przewidziana jest na 21 grudnia.

Seria Dark Souls nie jest kojarzona z wyjątkowo rozwiniętą sceną moderską w porównaniu do takich fenomenów jak chociażby gry Bethesdy. Nie oznacza to jednak, że w ogóle ona nie istnieje. Twórcy amatorzy od dawna udostępniali w sieci swoje własne projekty, które w większym lub mniejszym stopniu zmieniały grę. Wśród nich pojawiła się także zapowiedź projektu pod tytułem Dark Souls: Nightfall, czyli ambitnej fanowskiej kontynuacji serii.

Modyfikacja o takiej skali wymagała stałego zaangażowania siedmiorga twórców, którzy co jakiś czas wspierani byli przez kolejne osoby. Ich praca wyraźnie postępuje jednak w odpowiednim kierunku, ponieważ właśnie zdradzono datę premiery moda. Według opublikowanej zapowiedzi będzie on dostępny 21 grudnia.

Do uruchomienia modyfikacji potrzebna będzie gra Dark Souls: Remastered. Twórcy zdradzili, że początkowo zamierzali wydać swój projekt również w wersji dostosowanej do starszej Prepare to Die Edition. Niestety odsłona ta okazała się być zbyt ograniczona pod względem technicznym. Aktualnie pozostaje więc tylko jedna możliwość, by zobaczyć, jaką wizję ciągu dalszego serii mieli twórcy Nightfall.