Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 kwietnia 2021, 14:44

Dark Envoy na nowym zwiastunie fabularnym

Dark Envoy, izometryczna gra RPG polskiego studia Event Horizon, dostała pierwszy fabularny zwiastun. Trailer lekko zarysowuje dwójkę głównych bohaterów oraz ich stosunek do intrygującego, autorskiego świata fantasy, w którym magia ściera się z technologią.

Pojawił się nowy zwiastun produkcji studia Event Horizon, zarysowujący nieco fabułę nadchodzącej gry polskiego dewelopera. Trailer Dark Envoy nie zdradza wiele, jednak już teraz widać wyraźnie, że twórcy chcą zwrócić uwagę graczy na relację między dwójką głównych bohaterów oraz stosunek do otaczającej ich rzeczywistości, z której brutalnością i zepsuciem przyszło im się zderzyć. Konstrukcja świata jest tu jednym z najbardziej intrygujących elementów, gdyż choć utrzymany jest w konwencji fantasy, to walczą w nim ze sobą dwie potęgi - magia i zaawansowana technologia. Zwiastun zaś sugeruje, iż właśnie ten konflikt będzie jednym z głównych wątków napędzających wydarzenia Dark Envoy.

Dark Envoy będzie drugą grą w dorobku gdyńskiego studia Event Horizon – jego debiutancki tytuł, Tower of Time z 2018 roku, został ciepło przyjęty przez społeczność graczy, której część nawet uczestniczyła w powstawaniu gry. Nadchodzący projekt jest znacznie bardziej rozbudowany. Dark Envoy to RPG nawiązujące do klasyków gatunku, w którym walka toczyć się będzie w czasie rzeczywistym, jednakże pozwalając na korzystanie z trybu aktywnej pauzy i spowolnienie rozgrywki. Fabuła szumnie zapowiadana jest jako nieliniowa - podzielony na segmenty świat będzie się zmieniał, aktywnie reagując na decyzje podejmowane przez gracza.

Co ciekawe, gra dostanie kilka możliwości rozgrywki dwuosobowej - dwójka graczy będzie mogła pokierować rodzeństwem głównych bohaterów, niczym w Divinity: Original Sin, grając w trybie kooperacji przez Internet. Zapowiadany jest również dwuosobowy moduł Player-versus-World, gdzie jeden z graczy wcieli się w głównego bossa, którego rozrywką będzie rzucanie kłód pod nogi naszemu biednemu bohaterowi, by ten miał jak najmniejsze szanse na wygraną w finałowym starciu. Twórcy zastrzegli jednak, iż ten intrygujący tryb prawdopodobnie zostanie udostępniony dopiero w jednej z popremierowych aktualizacji.

Mimo oczywistych skojarzeń z serią Divinity, jako inspiracje swojego dzieła twórcy wymieniają również Mass Effect, Dragon Age, XCOM oraz FTL: Faster Than Light - mieszanka, którą można określić jako całkiem intrygującą. Początkowo planowana na ubiegły rok, premiera Dark Envoy ma się odbyć w roku 2022, a gra ukaże się na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One (oraz zapewne na konsolach nowej generacji w ramach wstecznej kompatybilności).