Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2024, 16:32

autor: Kamil Kleszyk

Dark and Darker odniosło niemały sukces w sądzie. Powrót hitowego dungeon crawlera na Steam coraz bliżej

Studio Ironmace, czyli twórcy gry Dark and Darker, przekazało swoim fanom bardzo pozytywne informacje. Być może już wkrótce, po wielu miesiącach „zesłania”, popularna produkcja wróci na Steama.

Źródło fot. Ironmace
i

W marcu minie rok, odkąd Dark and Darker zostało usunięte ze Steama. Istnieje jednak szansa, że hitowej produkcji studia Ironmace nie będzie dane obchodzić tej niechlubnej rocznicy. Wszystko za sprawą postępowania sądowego, które najwyraźniej przybrało obrót pozytywny dla twórców gry.

Deweloperzy, którzy na początku 2023 roku zostali oskarżeni o bezprawne wykorzystanie materiałów należących do firmy Nexon (część twórców Dark and Darker wcześniej w niej pracowała), poinformowali, że:

wstępny pozew Nexon przeciwko Ironmace o naruszenie tajemnicy handlowej i praw autorskich został oddalony.

[…] Jeśli dowody przedstawione w głównym procesie zostaną zbadane wystarczająco dokładnie, wyjdzie na jaw prawda o niesłuszności roszczeń firmy Nexon i niewinności studia Ironmace. Dzięki wsparciu graczy na całym świecie udało nam się przetrwać pomimo wielu wyzwań. Będziemy nadal inwestować [w rozwój DaD – dop. red] i dokładać wszelkich starań, aby Dark and Darker stawało się coraz lepszą grą, która przetrwa ponad dekadę. Dziękujemy za nieustające wsparcie – napisali w swoim ogłoszeniu na Discordzie.

Powyższe informacje dają zatem nadzieję, że po wspomnianej „banicji” ów dungeon crawler powróci na platformę Steam. Odkąd została z niej usunięta, grę można było nabyć wyłącznie za pośrednictwem strony Chafgames oraz oficjalnej witryny produkcji. Co ciekawe, tuż po uruchomieniu sprzedaży Dark and Darker we wczesnym dostępie zainteresowanie tytułem było tak duże, że oba serwisy musiały mierzyć się z problemami technicznymi.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej