Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2016, 18:20

Dangerous Golf – nowa gra twórców serii Burnout

Twórcy serii Burnout, wchodzący w skład debiutującego studia deweloperskiego Three Fields Entertainment, zapowiedzieli swój pierwszy projekt, którym jest gra Dangerous Golf. Produkcja skupi się na przedstawieniu ekstremalnej wersji golfa i ukaże się w maju na konsolach Xbox One i PlayStation 4, a także komputerach PC.

Oprawa graficzna wspierana jest przez silnik Unreal engine 4 - Dangerous Golf – nowa gra twórców serii Burnout - wiadomość - 2016-01-26
Oprawa graficzna wspierana jest przez silnik Unreal engine 4

Kiedy na początku stycznia informowaliśmy o pierwszych szczegółach dotyczących tajemniczego projektu studia Three Fields Entertainment, które założone zostało przez byłych twórców serii Burnout, zapewne żaden z graczy nie podejrzewał, że będzie nim zaprezentowana dziś gra Dangerous Golf. Jak sama nazwa wskazuje, mamy tutaj do czynienia z produkcją sportową, która jest zręcznościowym symulatorem golfa. Tytuł ukaże się w maju na konsolach PlayStation 4 i Xbox One, a także na komputerach PC.

Według deweloperów, Dangerous Golf łączy w sobie elementy znane Burnouta, strzelanki Black, a także klasycznej koszykarskiej zręcznościówki NBA Jam. Wpływy te widoczne mają być w modelu rozgrywki nowego tytułu. Podczas zabawy wstrzelenie piłki do dołka nie będzie naszym głównym celem. Produkcja przedstawia ekstremalną wersję golfa, w której gramy w niestandardowych lokacjach, takich jak hotelowa kuchnia, pałacowa sala balowa czy stacja benzynowa. Punkty i pieniądze zdobywamy niszcząc w widowiskowy sposób otoczenie. Zdobyte fundusze przeznaczamy na rozwinięcie techniki gry naszego zawodnika i odblokowanie nowych strzałów i trików. Piłka odbijając się od różnych powierzchni i przedmiotów nabiera tempa, stając w ogniu i podpalając wszystko na swej drodze.

Dangerous Golf korzysta z silnika Unreal Engine 4. Twórcy współpracowali blisko z firmami Epic oraz Nvidia i wraz z nimi dostawali engine do swoich potrzeb, wykorzystując najnowsze osiągnięcia w dziedzinie symulacji fizyki obiektów. Dzięki temu gracze będą mogli rozbijać przedmioty na tysiące drobnych kawałków oraz obserwować kompleksowe interakcje pomiędzy nimi.

Grać będziemy w różnych niestandardowych lokacjach - Dangerous Golf – nowa gra twórców serii Burnout - wiadomość - 2016-01-26
Grać będziemy w różnych niestandardowych lokacjach
Wykorzystując zdobywane pieniądze i punkty będziemy mogli odblokowywać nowe techniki i triki - Dangerous Golf – nowa gra twórców serii Burnout - wiadomość - 2016-01-26
Wykorzystując zdobywane pieniądze i punkty będziemy mogli odblokowywać nowe techniki i triki

Three Fields Entertainment to niezależne studio założone w 2014 roku przez Alexa Warda i Fionę Sperry, czyli twórców legendarnego Criterion Software - ekipy odpowiedzialnej między innymi za serię Burnout oraz niektóre części Need For Speed. Jeszcze w tamtym roku producenci zapowiedzieli, że ich pierwszym projektem będzie gra sportowa (Dangerous Golf), a w drugiej wrócą do źródeł, prezentując fanom długo oczekiwaną produkcję wyścigową.

  1. Oficjalna strona Dangerous Golf
  2. Oficjalna strona Three Fields Entertainment