Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2016, 18:20

autor: Ender

Dangerous Golf – nowa gra twórców serii Burnout

Twórcy serii Burnout, wchodzący w skład debiutującego studia deweloperskiego Three Fields Entertainment, zapowiedzieli swój pierwszy projekt, którym jest gra Dangerous Golf. Produkcja skupi się na przedstawieniu ekstremalnej wersji golfa i ukaże się w maju na konsolach Xbox One i PlayStation 4, a także komputerach PC.

Oprawa graficzna wspierana jest przez silnik Unreal engine 4 - Dangerous Golf – nowa gra twórców serii Burnout - wiadomość - 2016-01-26
Oprawa graficzna wspierana jest przez silnik Unreal engine 4

Kiedy na początku stycznia informowaliśmy o pierwszych szczegółach dotyczących tajemniczego projektu studia Three Fields Entertainment, które założone zostało przez byłych twórców serii Burnout, zapewne żaden z graczy nie podejrzewał, że będzie nim zaprezentowana dziś gra Dangerous Golf. Jak sama nazwa wskazuje, mamy tutaj do czynienia z produkcją sportową, która jest zręcznościowym symulatorem golfa. Tytuł ukaże się w maju na konsolach PlayStation 4 i Xbox One, a także na komputerach PC.

Według deweloperów, Dangerous Golf łączy w sobie elementy znane Burnouta, strzelanki Black, a także klasycznej koszykarskiej zręcznościówki NBA Jam. Wpływy te widoczne mają być w modelu rozgrywki nowego tytułu. Podczas zabawy wstrzelenie piłki do dołka nie będzie naszym głównym celem. Produkcja przedstawia ekstremalną wersję golfa, w której gramy w niestandardowych lokacjach, takich jak hotelowa kuchnia, pałacowa sala balowa czy stacja benzynowa. Punkty i pieniądze zdobywamy niszcząc w widowiskowy sposób otoczenie. Zdobyte fundusze przeznaczamy na rozwinięcie techniki gry naszego zawodnika i odblokowanie nowych strzałów i trików. Piłka odbijając się od różnych powierzchni i przedmiotów nabiera tempa, stając w ogniu i podpalając wszystko na swej drodze.

Dangerous Golf korzysta z silnika Unreal Engine 4. Twórcy współpracowali blisko z firmami Epic oraz Nvidia i wraz z nimi dostawali engine do swoich potrzeb, wykorzystując najnowsze osiągnięcia w dziedzinie symulacji fizyki obiektów. Dzięki temu gracze będą mogli rozbijać przedmioty na tysiące drobnych kawałków oraz obserwować kompleksowe interakcje pomiędzy nimi.

Grać będziemy w różnych niestandardowych lokacjach - Dangerous Golf – nowa gra twórców serii Burnout - wiadomość - 2016-01-26
Grać będziemy w różnych niestandardowych lokacjach
Wykorzystując zdobywane pieniądze i punkty będziemy mogli odblokowywać nowe techniki i triki - Dangerous Golf – nowa gra twórców serii Burnout - wiadomość - 2016-01-26
Wykorzystując zdobywane pieniądze i punkty będziemy mogli odblokowywać nowe techniki i triki

Three Fields Entertainment to niezależne studio założone w 2014 roku przez Alexa Warda i Fionę Sperry, czyli twórców legendarnego Criterion Software - ekipy odpowiedzialnej między innymi za serię Burnout oraz niektóre części Need For Speed. Jeszcze w tamtym roku producenci zapowiedzieli, że ich pierwszym projektem będzie gra sportowa (Dangerous Golf), a w drugiej wrócą do źródeł, prezentując fanom długo oczekiwaną produkcję wyścigową.

  1. Oficjalna strona Dangerous Golf
  2. Oficjalna strona Three Fields Entertainment
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Dangerous Golf

Dangerous Golf