Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 maja 2016, 19:32

Dangerous Golf – data premiery i trailer nowej gry twórców Burnouta

Poznaliśmy oficjalną datę premiery gry Dangerous Golf, czyli szalonego zręcznościowego symulatora golfa, za którego stworzenie odpowiada studio Three Fields Entertainment (założone przez współtwórców serii Burnout).

W styczniu informowaliśmy o oficjalnej zapowiedzi gry Dangerous Golf, która jest debiutanckim projektem studia Three Fields Entertainment, założonego przez przez byłych twórców serii Burnout. Tytuł jest szaloną produkcją sportową, symulującą rozgrywki golfowe. Ukaże się on w dystrybucji cyfrowej 3 czerwca tego roku, równocześnie na konsolach PlayStation 4 i Xbox One, a także komputerach PC.

Informacji o dacie premiery towarzyszył pierwszy trailer, zawierający fragmenty rozgrywki. Według twórców, Dangerous Golf łączy w sobie elementy znane z Burnouta, strzelanki Black, a także klasycznej koszykarskiej zręcznościówki NBA Jam. Wpływy te widoczne są w modelu rozgrywki. Wstrzelenie piłki do dołka nie będzie naszym głównym celem. Punkty oraz pieniądze zdobywamy bowiem niszcząc w widowiskowy sposób otoczenie. Zdobyte fundusze przeznaczamy na rozwinięcie techniki gry naszego zawodnika i odblokowanie nowych strzałów i trików. Piłka odbijając się od różnych powierzchni i przedmiotów nabiera tempa, staje w ogniu i podpala wszystko na swej drodze. Dangerous Golf zaoferuje cztery różne lokacje. W USA rozbijać będziemy restauracyjną kuchnię, we Francji wnętrza pałacowe, w Wielkiej Brytanii średniowieczne wnętrza zamkowe, a w Australii zdemolujemy odosobnioną stację benzynową z warsztatem.

Oprawę graficzną gry zapewnia silnik Unreal Engine 4 - Dangerous Golf – data premiery i trailer nowej gry twórców Burnouta - wiadomość - 2016-05-04
Oprawę graficzną gry zapewnia silnik Unreal Engine 4

Dangerous Golf korzysta z silnika Unreal Engine 4. Twórcy współpracowali blisko z firmami Epic oraz Nvidia i wraz z nimi dostosowali engine do swoich potrzeb, wykorzystując najnowsze osiągnięcia w dziedzinie symulacji fizyki obiektów, czego efekty widzimy na zwiastunie. Dzięki temu gracze będą mogli rozbijać przedmioty na tysiące kawałków oraz obserwować kompleksowe interakcje pomiędzy nimi.

Na koniec przypomnijmy, że studio Three Fields Entertainment zostało założone w 2014 roku przez Alexa Warda i Fionę Sperry, czyli członków legendarnego zespołu Criterion Software, odpowiedzialnego między innymi za serię Burnout oraz niektóre części Need For Speed. Jeszcze w tamtym roku autorzy zapowiedzieli, że ich pierwszym projektem będzie gra sportowa (Dangerous Golf), a w drugiej powrócą do źródeł, prezentując fanom długo oczekiwaną produkcję wyścigową.

Za niszczenie przedmiotów otrzymywać będziemy fundusze na zakupy nowych umiejętności - Dangerous Golf – data premiery i trailer nowej gry twórców Burnouta - wiadomość - 2016-05-04
Za niszczenie przedmiotów otrzymywać będziemy fundusze na zakupy nowych umiejętności
Tytuł pojawi się równoczesnie na konsolach i PC - Dangerous Golf – data premiery i trailer nowej gry twórców Burnouta - wiadomość - 2016-05-04
Tytuł pojawi się równoczesnie na konsolach i PC
  1. Oficjalna strona gry Dangerous Golf