Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2024, 14:04

autor: Adrian Werner

Cyberpunk 2077 z taką kamerą pozwala poczuć się, jakbyśmy zwiedzali Night City na własnych nogach

W sieci pojawił się intrygujący materiał wideo z Cyberpunka 2077, który dzięki modom sprawia zaskakująco realistyczne wrażenie.

Źródło fot. CD Projekt & NextGen Dreams.
i

Studio CD Projekt RED raczej już definitywnie skończyło z rozwojem Cyberpunka 2077. Wielu fanów nie ma jednak zamiaru porzucać tej gry, czego owocem są regularnie wydawane mody. Jednym z nich jest moder prowadzący youtube’owy kanał NextGen Dreams.

Pracuje on obecnie nad projektem Unrecord Bodycam Reshade, który przerobi grafikę tak, aby stworzyć wrażenie śledzenia akcji za pomocą kamery przypiętej do ciała. Autor właśnie wypuścił filmik pokazujący wczesne wydanie moda (na razie nie wiadomo, kiedy zostanie on udostępniony).

Wersja gry widoczna na materiale poza projektem Unrecord Bodycam Reshade ma również zainstalowane mody:

  1. Nova LUT Original – czyni system oświetlenia bardziej realistycznym.
  2. Cyberpunk 2077 HD Reworked Project – ulepsza tekstury.
  3. Immersive First Person – powoduje, że widok FPP w grze jest bardziej immersyjny, np. gdy spojrzymy maksymalnie w dół zobaczymy większość ciała naszej postaci.
  4. Unlock Fov – pozwala na większą kontrolę nad szerokością pola widzenia.

Efekt jest imponujący. Na materiale gra wygląda zaskakująco realistycznie (choć mi osobiście kolorowy styl podstawowej wersji podoba się bardziej). Perspektywa udająca zapisy z kamery noszonej na ciele zrobiła się zresztą ostatnio całkiem popularna.

W zeszłym roku głośno było o wykorzystującej tę technikę nadchodzącej grze FPS Unrecord, która, zgodnie z tytułem, jest głównym źródłem inspiracji dla moda. Z podobnych rozwiązań korzysta także wiele znajdujących się w produkcji horrorów, takich jak Paranormal Tales czy Chasmal Fear.

Obecnie CD Projekt RED pracuje już nad kontynuacją Cyberpunka 2077, która na razie funkcjonuje pod kodową nazwą Orion. Na ten sequel poczekamy jednak jeszcze długie lata.

  1. Oficjalna strona modyfikacji w serwisie Nexus
  2. Recenzja Cyberpunk 2077: Phantom Liberty – znowu to zrobili
  3. Cyberpunk 2077: Widmo wolności na Steamie

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej