Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2023, 11:52

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Cyberpunk 2077 z wodotryskami na GDC - wiemy, co pokaże CD Projekt

Poznaliśmy pierwsze szczegóły związane z udziałem CD Projektu w tegorocznej edycji Game Developers Conference. Nasza rodzima firma wspólnie z Nvidią zaprezentuje tryb graficzny Ray Tracing: Overdrive w grze Cyberpunk 2077.

Źródło fot. CD Projekt RED
i

Mimo że Cyberpunk 2077 już teraz urzeka graczy niezaprzeczalnie piękną grafiką, to nie oznacza jednak, że nie ma na tym polu miejsca na poprawę. Być może już niedługo produkcja studia CD Projekt RED swoim wyglądem jeszcze bardziej nas zachwyci. Pomóc w tym ma technologia Nvidii – RTX Path Tracing.

Do tej pory próbkę jej możliwości mogliśmy obserwować jedynie na opublikowanym we wrześniu zwiastunie trybu Ray Tracing: Overdrive. Gracze, którzy od tamtego czasu wyczekują kolejnych wieści o przełomowej technologii, już za kilka dni otrzymają – miejmy nadzieję – sporą dawkę informacji.

Jak czytamy w ogłoszeniu zamieszczonym na stronie GDC, 22 marca, podczas Game Developers Conference 2023, Nvidia zaprezentuje pierwsze demo z wykorzystaniem tej technologii w Cyberpunku 2077 w czasie rzeczywistym. W wydarzeniu „Cyberpunk 2077 RT: Overdrive – Bringing Path Tracing into the Night City” udział wezmą Jakub Knapik, dyrektor artystyczny z CD Projektu RED, oraz Paweł Kozłowski, starszy programista i inżynier technologii Nvidii.

Warto na koniec dodać, że kilka dni temu informowaliśmy, iż oprócz CD Projektu na tegorocznym GDC pojawią się również przedstawiciele studia GSC Game World z „ekskluzywnym pokazem” gry S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej