Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2023, 11:52

autor: Kamil Kleszyk

Cyberpunk 2077 z wodotryskami na GDC - wiemy, co pokaże CD Projekt

Poznaliśmy pierwsze szczegóły związane z udziałem CD Projektu w tegorocznej edycji Game Developers Conference. Nasza rodzima firma wspólnie z Nvidią zaprezentuje tryb graficzny Ray Tracing: Overdrive w grze Cyberpunk 2077.

Źródło fot. CD Projekt RED
i

Mimo że Cyberpunk 2077 już teraz urzeka graczy niezaprzeczalnie piękną grafiką, to nie oznacza jednak, że nie ma na tym polu miejsca na poprawę. Być może już niedługo produkcja studia CD Projekt RED swoim wyglądem jeszcze bardziej nas zachwyci. Pomóc w tym ma technologia Nvidii – RTX Path Tracing.

Do tej pory próbkę jej możliwości mogliśmy obserwować jedynie na opublikowanym we wrześniu zwiastunie trybu Ray Tracing: Overdrive. Gracze, którzy od tamtego czasu wyczekują kolejnych wieści o przełomowej technologii, już za kilka dni otrzymają – miejmy nadzieję – sporą dawkę informacji.

Jak czytamy w ogłoszeniu zamieszczonym na stronie GDC, 22 marca, podczas Game Developers Conference 2023, Nvidia zaprezentuje pierwsze demo z wykorzystaniem tej technologii w Cyberpunku 2077 w czasie rzeczywistym. W wydarzeniu „Cyberpunk 2077 RT: Overdrive – Bringing Path Tracing into the Night City” udział wezmą Jakub Knapik, dyrektor artystyczny z CD Projektu RED, oraz Paweł Kozłowski, starszy programista i inżynier technologii Nvidii.

Warto na koniec dodać, że kilka dni temu informowaliśmy, iż oprócz CD Projektu na tegorocznym GDC pojawią się również przedstawiciele studia GSC Game World z „ekskluzywnym pokazem” gry S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej