Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 marca 2023, 11:31

Twórcy STALKER-a i CD Projekt zapowiadają moc atrakcji na GDC 2023

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl zostanie pokazany przez firmy Nvidia i GSC Game World na GDC 2023. Liczne panele zapowiedziało też studio CD Projekt Red.

Źródło fot. GSC Game World.
i

Tegoroczna edycja Game Developers Conference może okazać się interesująca dla fanów gier z Europy Środkowej. Na wydarzeniu pojawi się m.in. studio GSC Game World z „ekskluzywnym pokazem” gry S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl.

Prezentacja będzie częścią panelu przygotowanego przez dewelopera wspólnie z firmą Nvidia. Tematem będzie wykorzystanie technologii Omniverse Audio2Face – algorytmu sztucznej inteligencji generującego animacje twarzy na podstawie dźwięku. Całość poprowadzi Anton Riabczuk, animator w studiu GSC Game World.

Twórcy STALKER-a i CD Projekt zapowiadają moc atrakcji na GDC 2023 - ilustracja #1
Gracze czekający na S.T.A.L.K.E.R. 2 powinni wyglądać panelu na GDC 2023. Źródło: GSC Game World.

CD Projekt także zagości na GDC 2023

Swoją obecność na marcowej konferencji mocno zaznaczy Grupa CD Projekt. Oficjalnie nie wspomniano o żadnych „ekskluzywnych” pokazach z gier, co raczej nie dziwi. Większość projektów zapowiedzianych przez polskiego dewelopera ma być na wczesnym etapie produkcji.

Oczywiście można się łudzić, że pracownicy studia zdradzą coś więcej przy okazji jednego z dziesięciu panelów CD Projektu Red, które odbędą się na GDC 2023 w dniach od 21 do 24 marca. Część z nich będzie poświęcona różnym aspektom Cyberpunka 2077 – czy to kwestiom technicznym (w tym „budowaniu” i udźwiękowieniu Night City oraz lokalizacji), czy też fabule (wliczając w to projektowanie zadań oraz „trzech muszkieterów” narracji w C2077).

Niemniej lepiej nie przesadzać z oczekiwaniami wobec tych paneli. Wszystkie skupią się na kwestiach interesujących deweloperów i na większości zapewne nie zobaczymy nic interesującego dla przeciętnego gracza. Pełny harmonogram imprezy GDC 2023 (rozpoczynającej się 20 marca) znajdziecie na oficjalnej stronie konferencji.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej